Rekordowa seria PTPS Piła - 12 punktów z rzędu! Legionovia na baczność

Bardzo wysokie zwycięstwo nad beniaminkiem ekstraklasy Legionovia Legionowo odniosły siatkarki PTPS Piła. W jednym z setów dały rywalkom ugrać tylko 10 punktów! Niezwykłe, od stanu 10:13 do 10:25 rywalki nie zdobyły ani jednego punktu!
Rozpędzone pilskie siatkarki urządziły sobie w meczu z Legionovią Legionowo strzelanie do kaczek. Już w pierwszym secie prowadziły 5:0, a pierwszy punkt dla rywalek zdobyła ... pilska rozgrywająca Marina Katić, która popełniła błąd serwisowy. Za chwilę mieliśmy 8:1, 20:10, a PTPS Piła grało skutecznie i dobrze w bloku.

Jeszcze większą demolką rywalek był set drugi, chociaż zaczął się dla Legionovii bardzo obiecująco. Rezerwowa Iga Chojnacka wyprowadziła ją nawet na prowadzenie 4:3. Pilanki wyrównały, ale przy stanie 10:13 wydawało się jeszcze, że zobaczymy tym razem wyrównaną walkę. Ani Piła, ani Legionowo nie przypuszczały zapewne, że była to ostatnia punktowa akcja gości w tej partii. Od stanu 10:13 do 10:25 to pilanki zdobyły kolejno 12 punktów! Niezwykła, rzadko spotykana w ekstraklasie seria.

Po kolejnych roszadach personalnych w trzecim secie Legionovia walczyła jeszcze do stanu 5:7 i 10:11, ale za chwilę mieliśmy 11:17 i PTPS Piła znów wygrało wysoko.

W tabeli ekstraklasy pilanki zajmują piąte miejsce i mają spore szanse na walkę o choćby czwarte, na którym z identycznym dorobkiem znajduje się Muszynianka. To da im przewagę w meczach play-off.

PTPS Piła - Legionovia Legionowo 3:0

Sety: 25:15, 25:10, 25:17

PTPS: Martałek, Katić, Kuligowska, Lis, Krawulska, Malasević oraz Wysocka (libero), Naczk, Paszek

LEGIONOVIA: Gierak, Jóźwicka, Bąk, Sołodkowicz, Skorupa, Michailenko oraz Saad (libero), Chojnacka, Maciejczyk, Marinowa, Siwka, Łukaszewska