Pierwszy gol w 2013 roku padnie w Luboniu?

Luboński KS Fogo i Stella Luboń zmierzą się 1 stycznia o godz. 12 w meczu o puchar burmistrza Lubonia. To powrót do tradycji rozgrywania w tym mieście towarzyskiego meczu w Nowy Rok.
Luboń - choć liczy sobie 30 tys. mieszkańców - może poszczycić się dwiema niezłymi drużynami piłkarskimi. Lepszy jest Luboński KS Fogo - gra w III lidze, a w mijającym roku jego marsz w Pucharze Polski zastopowała dopiero Wisła Kraków. Stella występuje dwa poziomy niżej, czyli w lidze okręgowej.

Piłkarze obu tych drużyn zmierzą się w towarzyskim meczu 1 stycznia o godz. 12 na boisku Stelli przy ul. Szkolnej w Luboniu. Jeśli szybko strzelą gola, być może będzie to pierwsza bramka strzelona w nowym roku na polskich boiskach. Podobne mecze odbywały się w Luboniu kilkanaście lat temu, ostatnio jednak ich organizacji zaniechano. Teraz następuje powrót do tej tradycji.

Najsłynniejszy w Polsce mecz noworoczny organizuje co roku Cracovia. Od prawie 90 lat mierzy się w nim pierwsza i druga drużyna tego zasłużonego klubu. W 2012 r. wygrał pierwszy zespół 2:1, ale pierwszego gola strzelił w 14. min gracz rezerw Dawid Sarga.