PTPS Piła po raz pierwszy przegrał u siebie

Tylko pierwszego seta zdołały wygrać z Aluprofem Bielsko-Biała siatkarki PTPS Piła. Bielszczanki pozostały na pierwszym miejscu w tabeli, a pilanki przegrały po raz pierwszy w tym sezonie u siebie.
Do tej pory siatkarki PTPS Piła grały u siebie z Pałacem Bydgoszcz, AZS Białystok i Muszynianką Muszyna. Wszystkie te mecze wygrały. Siatkarki z Bielska-Białej to jednak liderki ekstraklasy. Przegrały tylko raz, w Sopocie. W Pile pozwoliły miejscowym siatkarkom wygrać jedynie pierwszą partię.

Pilanki prowadziły z początku, ale akcje Włoszki Elisy Celli pozwoliły uzyskać przewagę gościom z Bielska-Białej. Dobry atak Małgorzaty Lis i as serwisowy chorwackiej rozgrywającej Mariny Katić pozwolił PTPS wyjść na prowadzenie 11:10. Ta sytuacja trwała krótko. Od przerwy technicznej (14:16) bielszczanki zaczęły zdobywać kolejne punkty i uciekać Pile. Jeszcze jeden zryw pilanek i akcje blokiem Mariny Katić pozwoliły odzyskać prowadzenie przy stanie 19:18. Bielszczanki walczyły, doprowadziły do remisu 21:21, ale świetnie grająca Marina Katić nie pozwoliła im na zwycięstwo. PTPS Piła wygrał seta i wydawało się, że sprawi kolejną ligową niespodziankę.

Kolejne trzy sety były już jednak bezdyskusyjnym popisem lidera z Bielska-Białej. Najpóźniej od 10., 11. punktu zdobywały one przewagę i wygrywały wyraźnie, a serwisem raziła Ewelina Sieczka. Ostatecznie triumfowały za komplet punktów. Dla PTPS to pierwsza w tym sezonie przegrana u siebie, która spycha go na piąte miejsce w tabeli.

PTPS Piła - Aluprof Bielsko-Biała 1:3

Sety: 25:22, 13:25, 16:25, 15:25.

PTPS: Katić, Kuligowska, Martałek, Malesević, Lis, Krawulska oraz Wysocka (libero), Paszek, Wawrzyniak, Kajzer, Naczk.

Aluprof: Cella, G. Wojtowicz, Bergrova, Sieczka, Horka, Wołosz oraz M. Wojtowicz (libero), Frąckowiak, Łyszkiewicz, Szymańska, Czypiruk.

Inne wyniki:

Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 3:2; Budowlani Łódź - Muszynianka Muszyna 0:3; AZS Białystok - Trefl Sopot 0:3.