Ryszard Grobelny: Jeśli będzie taka opcja, chcemy Euro raz jeszcze

7 grudnia Komitet Wykonawczy UEFA podejmie decyzję, czy Euro 2020 organizować w tradycyjnej formie, czy też na całym kontynencie. Wtedy turniej mógłby wrócić do Polski i Poznania. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny deklaruje: Jeśli tylko taka opcja się pojawi, jesteśmy zainteresowani
Reforma Mistrzostw Europy zaproponowana przez Michela Platiniego jest nieco podobna do schematu tych rozgrywek sprzed 1980 roku. Jeśli zostanie przyjęta 7 grudnia przez Komitet Wykonawczy, Polska będzie mogła zorganizować nawet cztery mecze i niewykluczone, że trafią one wtedy także do Poznania.

- Jeżeli rzeczywiście taka opcja by się pojawiła, jesteśmy oczywiście zainteresowani - mówi prezydent Poznania Ryszard Grobelny. - Podejmiemy wtedy wysiłki, by uzyskać organizację turnieju. Jesteśmy w stanie stanąć nawet do konkurencji z innymi miastami.

Prezydent może mieć jednak kłopot, gdyż Poznań jest miastem, którego radni odrzucili ostatnio pomysł ubiegania się o Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, argumentując, że "miasta na to nie stać". "Nie" było dość stanowcze, niechęć radnych również. Może się okazać, że i tym razem Poznań - decyzją rady - odda pole walkowerem.

CZY TAKIE EURO 2020 W POZNANIU MA SENS?