Dalkia funduje stypendia młodym sportowcom. Wybraliśmy, kto je dostanie

Tenisistka Aleksandra Kostencka, lekkoatletka Patrycja Wyciszkiewicz, szermierz Jakub Jaskot, pływaczka Joanna Cieślak i kajakarz Patryk Grzelka otrzymają pieniądze i szkolenia w ramach tegorocznej edycji programu Akademia Talentów Dalkia.
Stypendium Dalkii to 400 zł miesięcznie. W kapitule, " poza przedstawicielem Gazety", zasiedli też przedstawiciele fundatora, Urzędu Miasta Poznania, Radia Merkury i Havas Sports & Entertaiment. Beneficjenci otrzymują nie tylko pieniądze, ale i pomoc fundatora w zakresie rozmaitych szkoleń np. marketingu sportowego, PR, psychologii sportu, doradztwa zawodowego czy social media, a także kurs języka francuskiego.

W tym roku wybieraliśmy z bardzo licznego grona, obejmującego przedstawicieli wielu sportów indywidualnych: lekkoatletyki, tenisa, zapasów, taekwondo, judo, wioślarstwa, kajakarstwa, szermierki, pływania, triatlonu, akrobatyki, żeglarstwa, a nawet szachów. Tegoroczni beneficjenci stypendium to:

- Aleksandra Kostencka, tenis ziemny - Patrycja Wyciszkiewicz, lekkoatletyka - Jakub Jaskot, szermierka - Joanna Cieślak, pływanie - Patryk Grzelka, kajakarstwo

Patrycja Wyciszkiewicz jest już bardzo znaną lekkoatletką. Była nawet na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, a na mistrzostwach świata juniorów w Barcelonie pobiła rekord Polski na dystansie 400 metrów.

Aleksandra Kostencka to znana już tenisistka Olimpii Poznań, która może w przyszłości pójdzie w ślady Agnieszki Radwańskiej. Ma dopiero 16 lat. Z kolei szermierz Jakub Jaskot to syn znakomitego kiedyś szablisty Norberta Jaskota. Idzie w ślady ojca.

Joanna Cieślak to pływaczka Warty Poznań, rocznik 1996. Zajmowała już medalowe miejsca na mistrzostwach Polski juniorów. Pływa stylem grzbietowym i jest jedną z szans na dźwignięcie poznańskiego pływania po otwarciu Term Maltańskich.

Patryk Grzelka z AZS AWF Poznań to kajakarz, rocznik 1997. Zdobył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bydgoszczy i tytuł mistrza Polski na dystansie 500 m.