Michał Gerlecki leci do Meksyku. Na walkę z twardzielami z Guerreros

Pięściarz PKB Poznań został powołany przez trenera polskiej kadry Huberta Migaczewa na pierwszy, historyczny mecz polskiej drużyny w rozgrywkach World Series Boxing. Rywalem będą Meksykanie.
WSB czyli World Series Boxing to niezwykła impreza, przypominająca rozgrywki w Lidze Mistrzów. Dotyczy jednak całego świata, no i boksu, a nie piłki nożnej. Zespoły z całego globu rywalizują w meczach pięściarskich, a najlepsi spotykają się w play-off aż do finału. W ostatniej edycji w finale walczyły z sobą ekipy Dynamo Moskwa z Rosji oraz Dolce & Gabbana Mediolan z Włoch. Triumfowali Włosi. Teraz do ligi dołączono nowe drużyny, w tym po raz pierwszy - z Polski. Zmieniona została także formuła. Od tego roku większość ekip nie reprezentuje już miast, ale całe kraje. Zamiast Mumbai (Bombaj) Fighters z Indii mamy zatem teraz po prostu India Fighters itd. Podobnie rzecz się ma z zespołem Polski, który jest de facto reprezentacją kraju. Nazwa drużyny została wyłoniona w drodze konkursu - zwyciężyła nazwa Hussars, czyli Husaria.

Poland Hussars w rozgrywkach WSB zmierzy się z rywalami z Rosji, Azerbejdżanu, Indii, Argentyny i Meksyku. Od wyjazdowego meczu z Mexico Guerreros rozpoczyna swój start - ten bój odbędzie się w stolicy Meksyku 16 listopada. Trener Hubert Migaczew spodziewa się dopingu dla Meksykanów, ale liczy także na wsparcie mieszkających w tym kraju Polaków. W samym Mexico City jest ich niemal tysiąc. Polacy zadbali o to, aby informacja o meczu do nich dotarła.

Regulamin WSB dopuszcza występy zawodników zagranicznych i Poland Hussars zatrudniła trójkę bokserów z innych państw. To Białorusin Siergiej Kuzmin i Azer Magomed Abdulhamidow, wybrani w drafcie. Jest także mieszkający na stałe w Polsce i tu urodzony nigeryjski pięściarz Izuagbe Ugonoh, który jest zawodowcem i ma na koncie 7 zwycięstw. Nigdy jeszcze nie przegrał na zawodowym ringu. Przepisy WSB dopuszczają udział w rozgrywkach bokserom zawodowym, o ile nie stoczyli oni więcej niż 14 walk w zawodowym ringu. Skład Poland Hussars: waga kogucia: Magomed Abdulhamidow (Azerbejdżan), Sylwester Kozłowski (Gwardia Warszawa), Rafał Kaczor (Kaczor Box Team Wałbrzych) waga lekka: Dawid Michelus (Sokół Piła), Jacek Wyleżoł (Concordia Knurów), Damian Wrzesiński (PKB Poznań) waga średnia: Mateusz Tryc (Fenix Warszawa), Tomasz Jabłoński (SAKO Gdańsk), Kamil Gardzielik (PKB Poznań) waga półciężka: Siergiej Kuzmin (Białoruś), Michał Gerlecki (PKB Poznań), Włodzimierz Letr (PKB Poznań) waga ciężka: Izuagbe Ugonoh (Nigeria), Michał Olaś (Fenix Warszawa), Patryk Brzeski (Champion Nowy Dwór Mazowiecki)

Z tego grona na każdy mecz wybierana jest kadra - po jednym pięściarzu z każdej kategorii. Tym razem z grona wytypowanych zawodników z Poznania na mecz do Meksyku jedzie Michał Gerlecki. Poza nim trener Hubert Migaczew zabiera: Sylwestra Kozłowskiego (54 kg), Jacka Wyleżoła (61), Mateusza Tryca (73) i Michała Olasia (+91).

Polska drużyna wylatuje do Meksyku 13 listopada. Kolejny mecz rozegra 23 listopada z Dynamo Moskwa z Rosji. Zapadła już decyzja, iż ten mecz odbędzie się w Gdyni.