Na mistrzostwach świata prowadzi kręglarski... Messi

Serb Vilmos Zavarko, bezdyskusyjnie najlepszy zawodnik świata, nazywany przez kręglarzy ?kręglarskim Messim?, prowadzi podczas rozgrywanych w hali Trapez w Lesznie mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Przez pierwsza rundę przebrnęło trzech z 10 Polaków.
Serbski mistrz uzyskał 727 punktów i drugiego w klasyfikacji Węgra Laszlo Karsa wyprzedza aż o 41 kręgli. To miażdżąca przewaga, która niemal zapewnia Vilmosowi Zavarko tytuł mistrza świata na leszczyńskiej kręgielni. Najlepszym z Polaków był Piotr Kieliba, który z wynikiem 621 kręgli jest na 14. pozycji.

Wśród kobiet prowadzi Węgierka Anita Mehesz, która w 120 próbach strąciła 617 kręgli. Na siódmym miejscy jest Polka Beata Włodarczyk, do dalszej rundy awansowała także Joanna Neczyńska. Dodajmy, że niemal cała polska czołówka w kręglach pochodzi z Wielkopolski - Leszna, Tarnowa Podgórnego, Gostynia albo Wronek.

Mistrzostwo świata w tandemach zdobyła chorwacka para Ana Baean - Mario Musanić. W splicie triumfowali Węgier Norbert Kiss i Czeszka Hana Wiedermannova.