Kapitalny start PTPS Piła w ekstraklasie siatkarek. Rozgromiły rywalki!

Ekipa PTPS Piła na oczach widzów Polsat Sport rozgromiła we Wrocławiu tamtejszy Impel i znakomicie rozpoczęła sezon.
To dość nieoczekwianie wysoki wynik, gdyż Impel Wrocław ma niezły skład z wieloma znakomitymi siatkarkami, takimi jak. Kim Stalaens (reprezentacyjna rozgrywająca Holandii) czy była mistrzyni Europy Milena Rosner. Sprowadzil też pochodzącą z Fidżi siatkarkę Makare Wilson.

I Piła dokonała jednak niezłych transferów. Nie tylko bałkańskie gwiazdy Tijana Malesević (MVP meczu) czy Marina Katić grały we Wrocławiu znakomicie, ale i Małgorzata Lis, która kończyła wiele ataków. Największa skutecznością popisywała się jednak Natalia Krawulska, która weszła do gry z ławki i była jedną z bohaterek triumfu.

PTPS zaczęło mecz wyśmienicie. Pewnie w ataku, świetnie w obronie (brawa dla libero Katarzyny Wysockiej) - w efekcie pilanki objęły prowadzenie 6:1 w pierwszym secie i przewagi tej już nie zmarnowały. Przez chwilę wydawało się, że siatkarki z Wrocławia je dojdą, ale serwisy Moniki Naczk uspokoiły sytuację.

W drugim secie jeszcze lepiej działał pilski blok, a ataki Małgorzaty Lis czy Natalii Krawulskiej były niezwykle celne i w tempie. 3:3 to ostatni moment, gdy Impel miał jeszcze kontakt z PTPS. Świetne przyjęcie i zagrywki Tijany Malesević dokończyły zniszczenia rywalek.x

Impel Wrocław - PTPS Piła 0:3

Sety: 22:25, 17:25, 17:25

IMPEL: Staelens, Konieczna, Wilson, Jaszewska, Djurisić, Polak oraz Medryńska (libero), Pyziołek, Rosner, Nowakowska, Mroczkowska

PTPS: Katić, Malesević, Martałek, Kuligowska, Lis, Wawrzyniak oraz Wysocka (libero), Naczk, Paszek, Krawulska