Sport.pl

PTPS Piła w telewizji. Zaczyna sezon meczem we Wrocławiu

Spotkanie Impel Wrocław - PTPS Piła kończy pierwszą kolejkę ekstraklasy siatkarek. Rozegrane zostanie w poniedziałek o godz. 18, transmisja w Polsat Sport.
Przed nowym sezonem wiele zespołów kobiecych przeszło solidne przemeblowanie składu. W Sopocie z podstawowego składu zostały tylko dwie siatkarki: rozgrywające: Izabela Bełcik oraz Dorota Wilk. Odeszły takie gwiazdy jak: Alisha Glass, przyjmująca Megan Hodge, atakująca Małgorzata Kożuch czy środkowa Corina Ssuschke-Voigt. Zmieniono również szkoleniowca. Włocha Alessandro Chiappiniego zastąpił Jerzy Matlak. Do drużyny trafiła libero Mariolę Zenik oraz Rachel Rourke (obie wcześniej broniły barw zespołu z Muszyny) i dobrze znana w Pile Brazylijka Erika Coimbra.

Do kadrowej rewolucji doszło też w Muszynie. Zespół prowadzony przez Bogdana Serwińskiego po tym jak w ubiegłym sezonie nie zdobył złotego medalu zdecydował się gruntownie przebudować skład. Klub pozyskał znakomitą chorwacka atakująca Sanję Popović. Do zespołu dołączyły też m.in. Valentina Serena (wcześniej Foppapedretti Bergamo), Paulina Maj i Eleonora Dziękiewicz (Atom Trefl Sopot). Do drużyny po urlopie macierzyńskim wraca Aleksandra Jagieło.

Aluprof Bielsko-Biała sprowadził aż osiem nowych zawodniczek, najważniejsze to transfery: Elisy Celli z River Piacenza, Czeszek: Heleny Horkiej oraz Milady Spalovej-Bergrovej.

Atom Trefl Sopot, Muszynianka czy Aluprof Bielsko-Biała to tradycyjni kandydaci do medali, ale wielu widzi przyszłego mistrza w MKS Tauron Dąbrowa Górnicza. Do zespołu po urlopie macierzyńskim wróciła Joanna Szczurek, Dąbrowa Górnicza pozyskała także Maję Tokarska i Joannę Kaczor. Ma znakomity skład, z pewnością pozwalający myśleć o tytule.

Pierwszy rywal PTPS Piła - Impel Wrocław (już nie łączy się go a nazwą Gwardii, od której się odłączył) - pozyskał świetną serbską środkową Vesnę Djurisić, a także Holenderką Kim Staelens. Z ligi włoskiej trafiła tu Amerykanka Makare Wilson. To sa realne wzmocnienia, które stawiają Impel w roli faworyta w meczu z PTPS Piła.

Pilanki przystępują wzmocnione zwłaszcza dwoma bałkańskimi siatkarkami - chorwacką rozgrywającą Mariną Katić i Serbką Tijaną Malesević. Lucyna Borek, Małgorzata Lis i Magdalena Wawrzyniak to kolejne wzmocnienia drużyny Mirosława Zawieracza.

Spotkanie PTPS Piła we Wrocławiu miało się odbyć pierwotnie w sobotę, ale przełożono je na poniedziałek z uwagi na transmisję telewizyjną w Polsat Sport.

Mecz ten rozpocznie się o godz. 18 i kończy pierwszą kolejkę. W rozegranych już w weekend meczach padły wyniki:

- Aluprof Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:17, 25:15)

- MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź 3:1 (23:25, 25:17, 25:18, 25:23)

- Muszynianka Muszyna - AZS Białystok 3:0 (25:17, 25:21, 25:21)

- Legionovia Legionowo - Atom Trefl Sopot 1:3 (25:21, 19:25, 23:25, 16:25)

KTO ZOSTANIE MISTRZEM POLSKI W SIATKÓWCE KOBIECEJ?

Więcej o: