Sport.pl

Polacy walczą w Wielkopolsce o awans na młodzieżowe Euro

Meczem z San Marino reprezentacja Polski do lat 19 rozpocznie walkę o awans do kolejnej rundy eliminacji mistrzostw Europy. Turniej z udziałem czterech drużyn rusza w pięciu wielkopolskich miasteczkach.
W turnieju biorą udział reprezentacje Polski, Holandii, San Marino i Malty. Rozgrywki toczą się systemem każdy z każdym, dwie najlepsze drużyny awansują do drugiej fazy eliminacji młodzieżowego Euro. Dopiero zwycięzca trzeciej fazy awansuje do ośmiozespołowego turnieju finałowego, którego gospodarzem w przyszłym roku będzie Litwa.

Reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Janusza Białka swoje mecze rozegra w Plewiskach koło Poznania (we wtorek o godz. 14 z San Marino), we Wronkach (w czwartek o godz. 14 z Maltą) i we Wronkach (w niedzielę o godz. 13 z Holandią). - Oczywiście mogliśmy ten turniej rozegrać na dwóch czy trzech stadionach, ale polityka związku jest taka, żeby promować kolejne ośrodki na których można organizować imprezy międzynarodowe. Stąd decyzja o grze także w Plewiskach i Międzychodzie - mówi Mirosław Jankowski z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Reprezentacja Polski do turnieju przygotowuje się w Grodzisku Wlkp. Trener Janusz Białek włączył do niej czterech graczy z młodszej drużyny, która latem wywalczyła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy do lat 18. To Karol Linetty z Lecha Poznań, Patryk i Mariusz Stępiński z Widzewa Łódź oraz Gracjan Choroszkiewicz z Herthy Berlin.

Faworytami imprezy są Holendrzy. - Na drugie miejsce jednak mocno liczymy - uśmiecha się Mirosław Jankowski.

Więcej o: