Rosną talenty w rzucie dyskiem. Złote medale dyskoboli z Wielkopolski

Monika Pawlak z Wrześni i Sebastian Naglik z Rawicza sięgnęli po mistrzostwo Polski młodzików podczas rozgrywanego w Słubicach krajowego czempionatu.
Monika Pawlak z Orkanu Września została mistrzynią Polski w rzucie dyskiem. 15-letnia dyskobolka uzyskała 42,78 m i wygrała zdecydowanie. Należały do niej trzy najlepsze próby w konkursie.

Z kolei w rzucie dyskiem chłopców po złoto sięgnął Sebastian Naglik z Kadeta Rawicz. Wynikiem 59 metrów pobił rekord życiowy. To znacznie dalej niż w wieku 15 lat rzucał Piotr Małachowski

Także a barwach Orkanu Września swój srebrny medal w skoku w dal wywalczyła 14-letnia Marika Ratajczak, która poprawiła swój rekord życiowy wynikiem 1,62 m. Paulina Borys z Sopotu zdobyła złoto takim samym rezultatem.

Orkan, ale ze Środy Wlkp. reprezentowała Letisja Krawczyk, która była druga w pchnięciu kulą. Srebro dał jej wynik 12,75 m - jej rekord życiowy. Dodajmy, że sztafeta Orkana Środa Wlkp. sięgnęła po złoto w biegu 4x100 metrów chłopców.

Piotr Krajewski z Iskry Wolsztyn był trzeci w rzucie młotem - wynikiem 48,54 m, który jest jego rekordem życiowym. Złoto dawał rzut na ponad 56 metrów. 48 metrów to tyle, ile w tym wieku rzucał Szymon Ziółkowski.