Polska Husaria w światowych pucharach przeciw Kondorom z Argentyny i Wojownikom z Meksyku

Aż pięciu zawodników z PKB Poznań, do tego pięściarze z Warszawy, Gdańska, Knurowa, Wałbrzycha i Nowego Dworu Mazowieckiego plus Nigeryjczyk, Białorusin i Azer - tak wygląda skład polskiej drużyny Poland Hussars, która rozpocznie historyczne starty w światowej lidze bokserskiej World Series Boxing. Czekają ją starty w Indiach, Argentynie czy Meksyku. Właśnie odbyło się losowanie tych światowych pucharów w boksie, w których startują razem i amatorzy, i zawodowcy.
Ta liga to kilkuletni twór, który cieszy się popularnością na świecie. WSB czyli World Series Boxing to niezwykła impreza, przypominająca rozgrywki w Lidze Mistrzów. Dotyczy jednak całego świata, no i boksu, a nie piłki nożnej. Zespoły z całego globu rywalizują w meczach pięściarskich, a najlepsi spotykają się w play-off aż do finału. W ostatniej edycji w finale walczyły z sobą ekipy Dynamo Moskwa z Rosji oraz Dolce & Gabbana Mediolan z Włoch. Triumfowali Włosi.

Teraz do ligi dołączono nowe drużyny, w tym po raz pierwszy - z Polski. Zmieniona została także formuła. Od tego roku większość ekip nie reprezentuje już miast, ale całe kraje. Zamiast Mumbai (Bombaj) Fighters z Indii mamy zatem teraz po prostu India Fighters itd. Podobnie rzecz się ma z zespołem Polski, który jest de facto reprezentacją kraju. Nazwa drużyny została wyłoniona w drodze konkursu - zwyciężyła nazwa Hussars, czyli Husaria.

Polska Husaria wystartuje w rozgrywkach, które ruszą w połowie listopada. Wtedy Polacy zmierzą się na wyjeździe z ekipą Mexico Guerreros. W ich grupie znalazły się także: India Fighters, Azerbaijan Baku Fires, Argentina Condors oraz Dynamo Moskwa. W drugiej grupie wystapią: Mediolan Thudner, Germany Eagles, Kazakhstan Astana Arlans oraz zespoły z USA, Wielkiej Brytanii i Ukrainy o nieustalonych jeszcze nazwach.

Terminarz Polaków:

16/17 listopada - Mexico Guerreros (W)

23/24 listopada - Dynamo Moskwa (D)

7/8 grudnia - Argentina Condors (W)

14/15 grudnia - India Fighters (D)

Terminy kolejnych meczów nie są jeszcze ustalone. Spotkania mają się odbywać w różnych miastach Polski, pierwsze - zapewne w Warszawie, a kolejne najprawdopodobniej w Poznaniu, z którego pochodzi najwięcej pięściarzy w drużynie trenera Huberta Migaczewa. Poza Damianem Wrzesińskim, Kamilem Gardzielikiem, Michałem Gerleckim i Włodzimierzem Letrem z PKB Poznań jest tu także największa nadzieja polskiego boksu, Dawid Michelus z Sokoła Piła, który połowę tygodnia trenuje w rodzinnej Pile, a połowę - w Poznaniu, w klubie PKB.

Regulamin WSB dopuszcza występy zawodników zagranicznych i Poland Hussars zatrudniła trójkę bokserów z innych państw. To Białorusin Siergiej Kuzmin i Azer Magomed Abdulhamidow, wybrani w drafcie. Jest także mieszkający na stałe w Polsce i tu urodzony nigeryjski pięściarz Izuagbe Ugonoh, który jest zawodowcem i ma na koncie 7 zwycięstw. Nigdy jeszcze nie przegrał na zawodowym ringu. Przepisy WSB dopuszczają udział w rozgrywkach bokserom zawodowym, o ile nie stoczyli oni więcej niż 14 walk w zawodowym ringu.

Skład Poland Hussars:

waga kogucia: Magomed Abdulhamidow (Azerbejdżan), Sylwester Kozłowski (Gwardia Warszawa), Rafał Kaczor (Kaczor Box Team Wałbrzych)

waga lekka: Dawid Michelus (Sokół Piła), Jacek Wyleżoł (Concordia Knurów), Damian Wrzesiński (PKB Poznań)

waga średnia: Mateusz Tryc (Fenix Warszawa), Tomasz Jabłoński (SAKO Gdańsk), Kamil Gardzielik (PKB Poznań)

waga półciężka: Siergiej Kuzmin (Białoruś), Michał Gerlecki (PKB Poznań), Włodzimierz Letr (PKB Poznań)

waga ciężka: Izuagbe Ugonoh (Nigeria), Michał Olaś (Fenix Warszawa), Patryk Brzeski (Champion Nowy Dwór Mazowiecki)

ZAPRASZAMY NA FACEBOOKA