Julia Michalska nagrodzona przez Poznań. Pieczęć miasta i 50 tys. zł [WIDEO]

- Tę pieczęć przyznajemy tym, którzy odcisnęli piętno na historii miasta. A Julia Michalska na dodatek odcisnęła piętno w sercach i emocjach ludzi - mówił prezydent Poznania Ryszard Grobelny, gdy przyznawał nagrody naszej medalistce olimpijskiej w wioślarstwie.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Brązowy medal Julii Michalskiej w wioślarskiej dwójce z Magdaleną Fularczyk to jedyny olimpijski medal z Londynu, zdobyty przez poznańskiego sportowca. Poza nim mieliśmy jeszcze złoto igrzysk paraolimpijskich Karoliny Kucharczyk, ale ona pochodzi z Rawicza. Natomiast wicemistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk, która niegdyś w poznańskich barwach biła rekord świata, dziś reprezentuje już Skrę Warszawa.

Julia Michalska dostała nie tylko ozdobną, srebrną pieczęć miasta Poznania, ale także wynikająca z uchwały rady miasta nagrodę pieniężną. To niebagatelna suma 50 tys. zł. - Ta nagroda to nie tylko podziękowanie za medal i emocje, ale także zachęta, by promować sport - mówił prezydent Ryszard Grobelny.

- No to się pan prezydent wstrzelił, bo właśnie mam zamiar to robić. Moja energia pójdzie teraz w dużej mierze w promowanie sportu i wioślarstwa. Mam fajne pomysły - mówiła Julia Michalska, która energią na co dzień tryska.

Jak mówi: - Jestem przywiązana do Poznania od dziecka. Od 14 lat tu trenuję z trenerem Marcinem Witkowskim. Tu się zaczęło moje wiosłowanie, a zaczęło się, bo ... we mnie nie wierzyli. Kiedyś przyszli wysłannicy klubu Tryton do mojej szkoły podstawowej nr 40, zapraszali na nabór. Poszło na niego kilku moich kolegów. Ja się z nimi trzymałam, więc pytałam, jak było. A oni odpowiedzieli, że fajnie, ale to nie dla bab. Pomyślałam wtedy: no to jeszcze zobaczymy. Potem mama, której powiedziałam, że chcę trenować wioślarstwo, oświadczyła mi, że po trzech miesiącach mi się znudzi. Minęło 14 lat i się nie znudziło - opowiadała.

- Mój medal jest dla wszystkich, ja jestem dla wszystkich - mówiła po wręczeniu nagrody.