Sport.pl

O co pobiegniemy, czyli tak wygląda medal tegorocznego Poznań Maratonu

100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego w Wielkopolsce będzie motywem przewodnim medalu tegorocznego, 13. już Poznań Maratonu. O ten medal walczyć będą na trasie maratończycy już 14 października.
Za kilkanaście dni minie sto lat od pewnej krzątaniny, jaka miała miejsce w mieszkaniu przy ulicy Półwiejskiej 11 w Poznaniu. 17 października 1912 roku grupa młodych ludzi miała jeszcze świeżo w pamięci biwak sprzed miesiąca, w trakcie którego po raz pierwszy w Wielkopolsce zapłonęło niezwykłe, harcerskie ognisko. Postanowili oni, że spotkają się ponownie, aby owego październikowego dnia złożyć uroczyste przyrzeczenie skautowe i stworzyć tym samym pierwszy zastęp harcerski w Wielkopolsce, "POZNAŃ".

Poznańskiemu i wielkopolskiemu harcerstwu minie lada dzień sto lat, dlatego organizatorzy Poznań Maratonu postanowili uczcić to wydarzenie. Rewers medalu dla maratończyków będzie poświęcony temu jubileuszowi. Organizatorzy imprezy twierdzą bowiem, że Poznań Maraton mógł od zawsze liczyć na pomoc, wsparcie i życzliwość harcerzy i harcerek.

Do tegorocznego maratonu w Poznaniu przyjęto już 4 tysiące zgłoszeń, gotowych jest ponad 2 tysiące numerów startowych. Zapisy potrwają do 8 października. Opłata startowa wynosi 90 zł.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Więcej o: