Glasgow w walce o MIO sięga po medalistów olimpijskich

Dwukrotna mistrzyni olimpijska Kelly Holmes oraz Michael Jamieson, wicemistrz olimpijski w pływaniu z igrzysk olimpijskich w Londynie, wsparli wysiłki szkockiego Glasgow w walce o Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w 2018 roku. Glasgow to jego rodzinne miasto. Kandydaturę miasta popiera także wioślarka Katherine Graigner z osady, z którą przegrała w Londynie Julia Michalska i Magdalena Fularczyk.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Szkocki pływak zdobył w Londynie srebro w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym. Przegrał wtedy jedynie ze znakomitym Węgrem Danielem Gyurtą. - Wszystko, co umiem w pływaniu, zawdzięczam Glasgow - mówi 24-letni żabkarz z Wielkiej Brytanii. - To tu rodzice zaprowadzili mnie po raz pierwszy na lekcję pływania, do klubu Glasgow Club Springburn. Miałem wtedy sześć lat. Nie chciałem wejść do wody, bo była za zimna. Ostatecznie jednak to zrobiłem i dziś mam olimpijski medal.

- Jeśli otrzymamy te igrzyska, będzie szansa na zbudowanie dobrej infrastruktury dla nauki pływania w Glasgow. Takich chłopców, którzy chcą trenować pływanie, znajdzie się więcej - argumentuje.

Kandydaturę Glasgow wspierają także inni znani brytyjscy sportowcy, np. złota wioślarka Katherine Graigner z osady, która w Londynie pokonała Julię Michalską i Magdalenę Fularczyk. Szkotów wspiera także Kelly Holmes - dwukrotna mistrzyni olimpijska z Aten w 2004 roku w biegach średnich.

W akwaparku w Glasgow zorganizowane zostaną Igrzyska Commonwealthu w 2014 roku oraz mistrzostwa świata niepełnosprawnych w pływaniu w 2015 roku.