Miasto Rawicz nagrodzi Karolinę Kucharczyk i Anitę Włodarczyk

Mistrzyni igrzysk paraolimpijskich Karolina Kucharczyk oraz wicemistrzyni igrzysk olimpijskich Anita Włodarczyk zostaną uhonorowane przez swoje rodzinne miasto - Rawicz. To miasto nigdy dotąd nie miało takiego dorobku medalowego, jak po Londynie.
Dla Rawicza to sytuacja szczególna, bowiem pochodzący z tego miasta sportowcy sięgnęli w Londynie po złoty i srebrny medal olimpijski. Złoto zdobyła w skoku w dal Karolina Kucharczyk, która startowała na igrzyskach paraolimpijskich. Pobiła przy tym kilkukrotnie rekord świata. Srebro zawisło na szyi młociarki Anity Włodarczyk, która dziś reprezentuje Skrę Warszawa, ale pochodzi z tego samego klubu co Karolina Kucharczyk - Kadeta Rawicz.

- Postanowiliśmy uhonorować obydwie zawodniczki - mówi burmistrz Rawicza Tadeusz Pawłowski. Zostaną one zaproszone na spotkanie do rodzinnego miasta i nagrodzone. Wysokość nagrody nie jest jeszcze znana - przepisy pozwalają burmistrzowi przyznać je do wysokości 10 tys. zł.

Taka nagroda jest szczególnie ważna dla Karoliny Kucharczyk, która na co dzień jest bezrobotna. Teraz otrzyma 8 tys. zł od marszałka województwa wielkopolskiego oraz nagrodę od burmistrza Rawicza. Do tego dojdzie renta olimpijska, w wysokości 2,4 tys. zł miesięcznie. Będzie ona jednak wypłacana dopiero od 2031 roku, gdy Karolina Kucharczyk ukończy 40 lat.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!