Kajak polo, czyli nowa gra opanowała poznańską Maltę [GALERIA]

Do wyścigów najlepszych na świecie osad wioślarskich i kajakowych na Malcie zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Teraz poznański tor regatowy opanowali kajakarze i kajakarki, z kaskami na głowach i wiosłami w rękach starają się trafić piłką do bramki. Co to takiego? Kajak polo!
Od środy są w Poznaniu rozgrywane mistrzostwa świata w tej z pozoru dziwnej, ale widowiskowej dyscyplinie. Światowy komitet kajak polo powstał w 1986 roku, a mistrzostwa globu są rozgrywane zaledwie od 18 lat. W tym roku miały się odbyć w Hiszpanii, która jednak zrezygnowała z roli gospodarza i imprezę przejął Poznań. Już dziś wiadomo, że nie jest to jednorazowa wizyta kajak polo w naszym mieście, bo za rok na Malcie odbędą się mistrzostwa Europy.

Rozpoczęte wczoraj mistrzostwa świata potrwają do niedzieli. Mecze odbywają się równolegle na czterech boiskach. Wstęp jest bezpłatny, a można kibicować aż czterem reprezentacjom Polski - młodzieżowym i seniorskim kobiet i mężczyzn.

Pierwszego dnia biało-czerwoni rozegrali siedem spotkań, a wygrali tylko dwa: Polacy pokonali 5:2 Nową Zelandię, a Polki 6:1 Hiszpanię. Wieczorem - uroczysta ceremonia otwarcia mistrzostw.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!