Dobry początek. Polska wygrywa w kajak polo na Malcie

Polska reprezentacja w kajak polo pokonała Szwajcarów 3:2 w pierwszym meczu rozgrywanych na Jeziorze Maltańaskim mistrzostw świata w kajak polo, czyli ?piłce kajakowej?. Polki z kolei pokonały Hiszpanię 6:1. W środę jeszcze jeden mecz Polaków, a także pojedynki reprezentacji młodzieżowych.
Tegoroczne mistrzostwa świata miały pierwotnie odbyć się w Hiszpanii, która jednak zrezygnowała z przeprowadzenia imprezy. ICF zaproponował Poznaniowi organizację czempionatu, tym bardziej, że stolica Wielkopolski w przyszłym roku będzie gospodarzem mistrzostw Europy.

Impreza ruszyła w środę rano, choć dopiero wieczorem, o godz. 20 planowana jest efektowna ceremonia otwarcia z pokazem sztucznych ogni i występem grupy Ocelot (przy trybunach Jeziora Maltańskiego).

Rywalizację o godz. 9 rano rozpoczęli mężczyźni. Na sąsiednich torach Polska po ekscytującym meczu pokonała Szwajcarię 3:2, Niemcy rozbili Japonię 9:1, a Włochy nie miały problemów z Kanadą 8:1.

Dla Polaków to znakomite otwarcie imprezy. To jednak nie koniec rywalizacji w pierwszym dniu mistrzostw. O godz. 13 rozegrają oni na Malcie jeszcze jeden mecz, a rywalem będzie drużyna Nowej Zelandii.

W środę walczy także reprezentacja kobiet. W pierwszym meczu wygrała ona 6:1 z Hiszpanią, a o godz. 14.30 zagra z Niemkami. Pierwsze pojedynki czekają także zespoły do lat 21. Polska reprezentacja U-21 mężczyzn walczy o godz. 12 z Nową Zelandią, a o godz. 15.30 - z Francją, natomiast kobiet - o godz. 11 spotka się z Wielką Brytanią. Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny.

- Kajak polo to połączenie koszykówki z piłką ręczna i trochę z hokejem. Dozwolony jest tzw. full contact czyli można popychać rywala do wody, jest walka na ręce, walka na kajaki. Zdarzają się groźne sytuacje, czasami nawet pod wodą, których sędzia nie widzi. Ale zawodnicy mimo wszystko starają się przestrzegać reguł, bo nawet najeżdżanie na siebie kajakami jest ściśle określone - tłumaczy zasady trener męskiej reprezentacji seniorów Norbert Watkowski.

relacją wideo z Malty można śledzić tutaj