Dolce & Gabbana albo chińskie smoki w Poznaniu? Będzie mecz w Arenie

- Otrzymaliśmy propozycję zorganizowania jednego meczu światowej ligi bokserskiej WSB w Poznaniu. Oczywiście ochoczo się na nią zgadzamy - mówi Zdzisław Nowak z PKB Poznań. Polski zespół zadebiutuje w sezonie 2012/2013 w tych niezwykłych rozgrywkach.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

WSB czyli World Series Boxing to niezwykła impreza, przypominająca rozgrywki w Lidze Mistrzów. Dotyczy jednak całego świata, no i boksu, a nie piłki nożnej. Zespoły z całego globu rywalizują w meczach pięściarskich, a najlepsi spotykają się w play-off aż do finału. W ostatniej edycji w finale walczyły z sobą ekipy Dynamo Moskwa z Rosji oraz Dolce & Gabbana Mediolan z Włoch. Triumfowali Włosi.

Mało kto wie, że takie firmy jak dom mody Dolce & Gabbana interesują się boksem i utrzymują drużyny bokserskie. Niewykluczone, że Dolce&Gabbana w rękawicach pięściarskich zjedzie niebawem do Poznania. Jeden z meczów nowej edycji światowej ligi WSB odbędzie się bowiem właśnie tutaj.

- Otrzymaliśmy propozycję zorganizowania jednego meczu światowej ligi bokserskiej WSB w Poznaniu. Oczywiście ochoczo się na nią zgadzamy - mówi Zdzisław Nowak z PKB Poznań. Mecz odbędzie się w Arenie. Termin i rywal nie są jeszcze znani, gdyż ostateczny skład WSB i losowanie odbędą się w październiku.

Na razie liga jest poszerzana. Do dotychczasowego składu, który obejmował: Mumbai (Bombaj) Fighters z Indii, Bangkok Elephants z Tajlandii, Beijing Dragons z Chin, Astana Arlans z Kazachstanu, Milano Thunders Dolce & Gabbana z Włoch, Dynamo Moskwa z Rosji, Istanbul Bosphorus z Turcji, Leipzig Leopards z Niemiec, Paris United z Francji, Baku Fires z Azerbejdżanu, Los Angeles Matadors z USA czy Mexico City Guerreros z Meksyku mają dołączyć drużyny z Polski, Ukrainy, Argentyny, a być może i kolejnych krajów. Polska podpisała umowę o przystąpieniu do WSB w lipcu tego roku w Bangkoku.

W nowym sezonie w rozgrywkach mają wystąpić ekipy nie związane z miastami, a krajami - zatem już nie Beijing Dragon, ale China Dragons i nie Leipzig Leopards, ale Deutschland (Germany) Leopards. Polska drużyna będzie nosiła zapewne angielskojęzyczną nazwę Poland z dodatkiem, który wybierany jest w ramach konkursu . Pierwszy mecz rozegra ona w Warszawie, ale kolejne - w innych miastach, w tym w Poznaniu. Drużynę tworzyć będzie 15-20 bokserów, w tym zawodników PKB Poznań. W jednym meczu może wystąpić pięciu, w tym minimum trzech z rodzimego kraju.

Polski boks amatorski jest w stanie: