Bokserska Grand Prix pod dyktando Wielkopolan

W pięciu kategoriach wagowych triumfowali wielkopolscy pięściarze podczas zawodów Grand Prix w Grudziądzu. Wśród nich m.in. Dawid Michelus. Porównywalne sukcesy odnieśli tylko bokserzy z Pomorza.
Dawid Michelus, jedna z największych dziś gwiazd polskiego boksu amatorskiego, reprezentuje w Grand Prix barwy swojego macierzystego klubu Sokoła Piła. Przypomnijmy, że na co dzień trenuje w PKB Poznań u Michała i Zdzisława Nowaków. W Grudziądzu pilski pięściarz zwyciężył w kategorii do 60 kg, po finałowym triumfie nad Mateuszem Ptasińskim z Brzeska. W półfinale Dawid Michelus rozprawił się ze swym kolegą z treningów w Poznaniu, Damianem Wrzesińskim z PKB Poznań. Wcześniej pokonał Patryka Jackowiaka ze Stelli Gniezno. Kategoria lekka jest tradycyjnie mocna w Wielkopolsce.

W innych kategoriach także triumfowali bokserzy z Wielkopolski. W finale wagi do 64 kg Mateusz Kostecki z PKB Poznań wygrał z Rafałem Perczyńskim z Gwardii Warszawa, a w kategorii 69 kg Roman Szymański zwyciężył Patryka Godlewskiego z Chojnic. Igor Jakubowski z PKB Poznań okazał się lepszy od Mateusza Tryca z Feniksa Warszawa w kategorii 81 kg, a Michał Gerlecki w wadze 91 kg pokonał Dawida Deika z Czarnych Słupsk. W finałowych potyczkach nie powiodło się tylko Przemysławowi Kuligowi, który przegrał z Michałem Łoniewskim z Kontry Elbląg.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!