Sport.pl

Chłopcy z Wielkopolski w finale Pucharu Tymbarku

Drużyna chłopców z Wielkopolski awansowała do finału XII edycji Turnieju ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku?. Drużyna reprezentująca województwo wielkopolskie ma szansę na na mecz reprezentacji Hiszpanii - zwycięzców UEFA Euro 2012!
Chłopcy z Wielkopolski po wodzą Marcina Salomona zajęli pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 13 punktów. Do finału nie udało się awansować drużynie dziewcząt z Wielkopolski, które po niezwykle emocjonującej i wyrównanej rywalizacji zajęły ostatecznie trzecie miejsce, przy premiowanych awansem do finału pierwszych dwóch.

Młodzi piłkarze i piłkarki, którzy uczestniczyli w czwartym obozie półfinałowym, nie tylko rozgrywali mecze eliminacyjne. Zawodnicy i zawodniczki mieli również okazję doskonalenia swoich piłkarskich umiejętności pod okiem Marcina Dorny - trenera reprezentacji Polski w kategorii U-17.

W finale o tytuł mistrzowski w kategorii wiekowej U-10 zmierzą się najlepsze drużyny z całej Polski. Dodatkowo wielkie piłkarskie emocje podgrzewać będzie nagroda główna, którą w tegorocznej edycji Turnieju jest wyjazd do Madrytu na mecz reprezentacji Hiszpanii - zwycięzców UEFA Euro 2012. Finał rozegrany zostanie w Ostródzie na początku września i to właśnie wtedy wyłoniona zostanie najlepsza drużyna chłopców i dziewcząt spośród 140 000 dzieci, które zgłosiły się do tegorocznej edycji Turnieju.

"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" to największy Turniej dla dziesięciolatków w Europie. Tylko z Wielkopolski do tegorocznej edycji rozgrywek zgłosiło się ponad 13 000M dzieci, a w całej Polsce ponad 140 000. Obok Pucharu Tymbarku oraz tytułu Mistrzów U-10, młodzi piłkarze i piłkarki walczą także o nagrodę główną w postaci wyjazdu na mecz reprezentacji Hiszpanii, która wygrała Turniej UEFA Euro 2012.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!

Więcej o: