Polscy laskarze nie grają na igrzyskach. Grają z Walią

Reprezentacja Polski seniorów przegrała pierwsze spotkanie kontrolne z drużyną Walii 0:1 (0:0).
Początek pierwszej połowy meczu z Walijczykami należał do biało-czerwonych, którzy próbowali atakować, od czasu do czasu przedostawali się w półkole strzałowe rywali, stosowali wysoki pressing, wykonywali nawet krótki róg. Nie zdołali jednak udokumentować swojej przewagi zdobyciem bramki. Później mecz się wyrównał. Do głosu doszli Walijczycy, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce Arkadiusza Matuszaka, wykonując także krótki róg. Drużynie z Wysp Brytyjskich nie udało się jednak zdobyć bramki. Do przerwy wynik 0:0.

W drugiej połowie Polacy starali się strzelić wreszcie bramkę dającą im prowadzenie. Uczynili to nawet, ale sędziowie gola nie uznali, dopatrując się zagrania piłki nogą przez Dawida Zimnickiego. Stare powiedzenie, że niewykorzystane okazje się mszczą, dało o sobie znać i tym razem. Walijczycy skontrowali bowiem i zdobyli bramkę w 59. minucie po samobójczym trafieniu jednego z naszych zawodników. Po objęciu prowadzenia goście nabrali wiatru w żagle i próbowali podwyższyć prowadzenie, ale Polacy nie pozwolili sobie na utratę kolejnej bramki. Sami jednak nie potrafili wyrównać i przegrali pierwsze spotkanie kontrolne w Gąsawie z drużyną Walii 0:1 (0:0).

Skład wyjściowy reprezentacji Polski: Mirosław Juszczak, Maciej Janiszewski, Piotr Kozłowski, Szymon Hutek, Paweł Bratkowski, Karol Majchrzak, Michał Raciniewski, Tomasz Wachowiak, Michał Poltaszewski, Szymon Oszyjczyk, Arkadiusz Matuszak

Rezerwowi: Krystian Makowski, Michał Nowakowski, Marcin Lewartowski, Dawid Zimnicki, Waldemar Rataj, Marcin Strykowski, Łukasz Domachowski.

W sobotę, 28 lipca 2012 roku o godz. 18 spotkanie rewanżowe.