Poland - co? Konkurs na nazwę ... polskiej drużyny startującej w pucharach

Jak ma się nazywać polska drużyna, która po raz pierwszy w historii wystąpi w nowej edycji ligi World Series Boxing - rozgrywek, do których właśnie nas zaproszono? Każdy kibic może wziąć udział w konkursie, który tę nazwę wyłoni.
Trener kadry narodowej Hubert Migaczew i organizatorzy startu Polski w WSB wpadli na niecodzienny pomysł, aby nazwę drużyny wyłonić w konkursie. Regułą w wypadku tych bokserskich rozgrywek jest dodawania do nazwy miasta bojowego określenia w języku angielskim, w stylu Leopards, Dragons, Elephants, Guerreros czy Matadors. Tym razem jednak zespoły nie mają reprezentować miast, ale całe kraje. Do ringu wyjdą zatem zapewne: India Fighters, China Dragons oraz Poland... Właśnie, Poland - co? Drugi człon właśnie ma wyłonić konkurs.

Dołączenie polskiej drużyny do WSB to jedno z największych wydarzeń w dziejach polskiego boksu. Liga World Series Boxing, zwana w skrócie WSB to coś w rodzaju odpowiednika pucharów w piłce nożnej , tylko że w skali światowej. Skupione tu drużyny z całego świata toczą mecze bokserskie na wszystkich kontynentach. W zeszłym roku w lidze startowały np. ekipy: Mumbai (Bombaj) Fighters z Indii, Bangkok Elephants z Tajlandii, Beijing Dragons z Chin, Astana Arlans z Kazachstanu, Milano Thunders Dolce & Gabbana z Włoch, Dynamo Moskwa z Rosji, Istanbul Bosphorus z Turcji, Leipzig Leopards z Niemiec, Paris United z Francji, Baku Fires z Azerbejdżanu, Los Angeles Matadors z USA czy Mexico City Guerreros z Meksyku. Teraz liga poszerza się o zespołu z Ukrainy, Polski i Argentyny, a to prawdopodobnie nie koniec. Niewykluczone, że dołączą jeszcze zespoły z Afryki i Oceanii.

Jak twierdzi Zdzisław Nowak z PKB Poznań, polska drużyna będzie oparta na zawodnikach poznańskich. To, czy wystartuje w Poznaniu czy w Warszawie, a może i tu, i tu - nie jest jeszcze przesądzone. Pierwsza gala ma odbyć się w Warszawie.

Podobnie jak nie wiadomo, jaką drużyna będzie nosiła nazwę. Jak tłumaczą organizatorzy konkursu, w związku z międzynarodowym charakterem projektu nazwa musi być w języku angielskim. Musi także kojarzyć się z Polską.

Propozycje można składać pod adresem mailowym stand4them@stand4them.pl do 4 sierpnia. Zwycięska nazwa zostanie wybrana do 31 sierpnia. Pomysłodawca nazwy, pod którą nasz zespół wystartuje w lidze, w nagrodę otrzyma rękawice bokserskie z autografami wszystkich jego członków oraz podwójne zaproszenie na dowolną galę WSB w Polsce