Puchar Polski. Nielba Wągrowiec i Tur Turek grają dalej

Pierwsza runda Pucharu Polski wyłoniła potencjalnych rywali Lecha Poznań i Warty Poznań w tych rozgrywkach. Z grona wielkopolskich drużyn mecz przegrał jedynie Jarota Jarocin.
Jarota Jarocin uległ na wyjeździe Chojniczance Chojnice po rzutach karnych 4:5. Po dogrywce mieliśmy remis 2:2, choć to goście z Jarocina wygrywali już 2:0. Bramki strzelili Hubert Nawrocki i Łukasz Białożyt, znany z występów w Lechu Poznań i Warcie Poznań. Jarota nie utrzymał jednak przewagi i odpadł, a pod koniec dogrywki czerwoną kartkę obejrzał Hubert Oczkowski. W barwach Chojniczanki zagrał wypożyczony do niej niedawno lechita Jakub Kapsa .

Także rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu Tura Turek z MKS Kluczbork. Gole nie padły, a jedenastki lepiej strzelali piłkarze Tura i to oni mogą walczyć dalej w Pucharze Polski. Dodajmy, że goście z Kluczborka zmarnowali rzut karny jeszcze w pierwszej połowie tego meczu.

Nielba Wągrowiec po golach Pawła Nawrockiego i Artura Bartkowiaka zwyciężyła na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław 2:1. Także zdobyła awans.

Trzecim wielkopolskim zespołem, który zagra w drugiej rundzie jest Luboński KS. Wygrał on z Calisią Kalisz walkowerem.

25 lipca zwycięzcy środowej kwalifikacji zagrają w następnej rundzie: Nielba Wągrowiec podejmie Luboński KS, a Tur Turek zmierzy się na swoim boisku z rewelacją ostatnich rozgrywek Pucharu Polski, Ruchem Zdzieszowice.

Na swoich przeciwników czekają Warta Poznań i Lech Poznań. Zieloni włączą się do walki w 1/32 finału, rozegranej 1 sierpnia, natomiast Kolejorz - rundę później, w 1/16 finału zaplanowanej na 11 sierpnia.