Patrycja Wyciszkiewicz z rekordem Polski na mistrzostwach świata

Patrycja Wyciszkiewicz, biegaczka Olimpii Poznań, znakomicie wypadła podczas kwalifikacji biegu na 400 metrów podczas rozgrywanych w Barcelonie mistrzostw świata juniorów.
W eliminacjach biegu na 400 m Patrycja Wyciszkiewicz zajęła drugie miejsce w swojej serii, bijąc czasem 52,76 rekord Polski juniorek. Poprzedni (52,78) od 12 lat należał do Anety Lemiesz (obecnie Kaczmarek), która tym wynikiem zdobyła srebro MŚ juniorek w 2000 r., za słynną Australijką Janą Pittman. 18-letnia zawodniczka Olimpia Poznań osiągnęła trzeci czas barcelońskich eliminacji. W swoim biegu była druga, z Jamajką Shaunae Miller.

Po biegu poznanianki Aneta Kaczmarek stwierdziła, że jest jej troche smutno po utracie rekordu, ale będzie teraz dopingować Patrycję do uzyskania najlepszego tegorocznego wyniku w Polsce (czas 52,41 należy do Agaty Bednarek). Uważa, że poznanianka nie powinna spieszyć się z przejściem na dystans 800 metrów. Lepiej wcześniej uzyskać wynik poniżej 51 sekund, a taki rezultat w niedalekiej przyszłości - zdaniem pracującej w Dziale Szkolenia w PZLA Anety Kaczmarek - może uzyskać podopieczna trenera Edwarda Motyla.

Wielkopolskę w Barcelonie reprezentuje jeszcze skoczek wzwyż Mariusz Baszczyński ze Środy Wlkp., który wystartuje w piątek.