Młociarka Joanna Fiodorow z minimum na igrzyska w Londynie

Poznańska młociarka Joanna Fiodorow wynikiem 74,18 m poprawiła w Bydgoszczy swój rekord życiowy i zaliczyła minimum kwalifikujące ją do występu na igrzyskach olimpijskich w Londynie.
Joanna Fiodorow z AZS Poznań, podopieczna trenera Czesława Cybulskiego, już raz uzyskała wynik lepszy od minimum olimpijskiego , wynoszącego 71,50 m. Było to także w Bydgoszczy, podczas Mityngu Konstytuacji 3 Maja. Ta impreza nie znajdowała się jednak w kalendarzu zawodów, na których można zdobywać minima. - Spokojnie, nas wynik 71,50 m nie interesuje. Chcemy rzucać dużo dalej - mówił wtedy trener Czesław Cybulski.

Faktycznie, Joanna Fiodorow rzuciła dużo dalej. Rezultat 74,18 m jest lepszy od jej rekordu życiowego uzyskanego wtedy w Bydgoszczy o dwa i pół metra! Co ciekawe, ten rzut poznanianka oddała także na bydgoskim stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Tym razem był to Europejski Festiwal Lekkoatletyczny, na którym minima zdobywać już można.

Wcześniej kwalifikację olimpijską zdobył inny podopieczny Czesława Cybulskiego, młociarz Paweł Fajdek. Do Londynu jedzie także dawny mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski, który z trenerem Cybulskim już nie pracuje.