Futsal. Druga wygrana Akademii FC Pniewy w finale z Wisłą Kraków

W doskonałych humorach wrócą do Wielkopolski futsaliści Akademii FC Pniewy. Ponownie pokonali na wyjeździe krakowską Wisłę i do obrony mistrzowskiego tytułu potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.
Niedzielne spotkanie miało jeszcze więcej dramaturgii niż otwarcie finałowej batalii. Mecz rozpoczął się idealnie dla pniewskiego zespołu - już 2. minucie Łukasz Pieczyński zadał gospodarzom pierwszy cios. Wiślacy szybko otrząsnęli się i Błażej Korczyński zamykając jedną z akcji wyrównał stan meczu. Ostatnia sekunda pierwszej połowy przyniosła kontrowersyjną sytuację. W momencie gdy rozbrzmiewała syrena na strzał zdecydował się Daniel Lebiedziński. Piłka wpadła do siatki. Wiślacy reklamowali, że stało się to już po czasie gry. - Nie winię sędziów. Mogę winić tylko moich zawodników, że dopuścili do takiej sytuacji - powiedział na spokojnie po meczu Korczyński, grający trener krakowskiego zespołu.

Nie mający nic do stracenia gospodarze po przerwie rzucili się do odrabiania strat. W końcu Adrian Pater pokonał Macieja Foltyna. Akademicy nie załamali się i realizowali założenia trenera Klaudiusza Hirscha. Dyscyplina taktyczna przyniosła efekt: Mateusz Mika i Carlos Calvo Diaz powiększyli przewagę AFC do dwóch goli. Po chwili jednak Korczyński zdobył kontaktowego gola. 15 sekund przed końcem meczu Łukasz Pieczyński popełnił szóste przewinienie. Do przedłużonego rzutu karnego podszedł Pater. Zawodnik Wisły uderzył z całej siły wprost w ręce Foltyna. - Spokojnie wyczekałem do samego końca. Rywal był pod sporą presją i uderzył na siłę a mi udało się obronić - powiedział młody bramkarz.

Akademia już w najbliższy piątek w Pniewach może przypieczętować obronę mistrzostwa. Trzeci pojedynek zaplanowano o godzinie 20.15.

WISŁA KRAKBET KRAKÓW - AKADEMIA FC PNIEWY 3:4 (1:2)

Bramki: 0:1 Ł. Pieczyński (2.), 1:1 Korczyński (11.), 1:2 Lebiedziński (20.), 2:2 Pater (30.), 2:3 Mika (35.), 2:4 Diaz (36.), 3:4 Korczyński (36.)

Wisła: Nawrat, Dworzecki - Mirga, Szłapa, Kusia, Franz, Korczyński, Wachula, Kiełpiński, Pater, Czech, Andre

Akademia: Foltyn, Jankowski - Wojciechowski, Mika, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Łeszyk, Lebiedziński, Despotović, Diaz, Hurtado, Caceres