Znów o włos od igrzysk! Edgar Babajan jednak przegrał

Pochodzący z Armenii zapaśnik Sobieskiego Poznań Edgar Babajan przegrał decydujący bój kategorii 74 kg stylu klasycznego z zapaśnikiem z Litwy
Ormianin dość długo walczył o to, aby uzyskać polskie obywatelstwo i móc reprezentować barwy nowego kraju, w którym mieszka i z którym związał przyszłość. Wreszcie mu się udało. Już podczas poprzednich kwalifikacji w Taiyuan w Chinach był blisko zdobycia biletu do Londynu.

Eliminacje w Helsinkach były ostatnią szansą.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Zapaśnik Sobieskiego w pierwszej walce rozprawił się z Łotyszem Aleksandrsem Visnakovsem, a w drugim pojedynku wygrał ze Szwajcarem Jonasem Bossertem. Prawo wyjazdu do Londynu zyskiwali tylko dwaj finaliści imprezy w Finlandii, więc każda przegrana walka eliminowała z igrzysk olimpijskich.

Babajan poradził sobie w ćwierćfinale z Rumunel Ionelem Puscasu i w ostatniej, kluczowej walce o olimpijską matę zmierzył się z Litwinem Alexandrem Kazakevicem - olimpijczykiem z Pekinu. Ten pojedynek już przegrał i do Londynu pojedzie Litwin, a nie reprezentant Polski. Obok Kazakevica w kategorii do 74 kg stylu grecko-rzymskiego awans olimpijski wywalczył także w Helsinkach francuski zapaśnik Christophe Guenot - brązowy medalista ostatnich igrzysk w Pekinie.

Na macie w Helsinkach odpadli dziś wszyscy polscy zapaśnicy stylu klasycznego.

W piątek wszyscy poznańscy zapaśnicy stylu wolnego przegrali walkę o Londyn.

W niedzielę na matę w Finlandii wyjedzie Agnieszka Wieszczek-Kordus - medalistka olimpijska z Pekinu.