Sport.pl

Znacie klub Szakal Jeżyce? Właśnie zdobył medal w Egipcie

Michał Jóźwiak z poznańskiego klubu Szakal Jeżyce sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata juniorów w taekwondo, które odbywają się w Sharm El Sheikh w Egipcie. Co to za klub ów Szakal?
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Jak można przeczytać, Szakal Jeżyce to szkoła taekwondo olimpijskiego, czyli klub szkolący może naszych przyszłych reprezentantów na igrzyska olimpijskie, na których od Sydney 2000 r. sport ten jest oficjalnie rozgrywaną dyscypliną (wcześniej, od koreańskich igrzysk w Seulu w 1988 roku był dyscypliną pokazową). Taekwondo jest koreańskim stylem walki.

"Nasz klub znajduje się przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 1" - czytamy na stronie Szakala Jeżyce. To na ul. św. Floriana.

Stamtąd właśnie pochodzi Michał Jóźwiak, który odniósł w dalekim egipskim kurorcie tak wielki sukces, jakim jest medal mistrzostw świata juniorów! Poznaniak wygrał najpierw 8:7 z Cypryjczykiem Charalambosem Charalambousem, następnie pokonał 14:1 Kazacha Fejzula Mawljudowa i 8:7 Greka Dimitriosa Tsachtsirlisa. Przegrał walkę o wejście do finału z późniejszym złotym medalistą, Koreańczykiem Kim Yong Sikiem. To czwarty w dziejach medal dla Polski na tej rangi imprezie.

Strona klubu Szakal Jeżyce znajduje się tutaj

Czy uprawiałeś(aś) jakiś azjatycki styl walki?
Więcej o:
Komentarze (5)
Znacie klub Szakal Jeżyce? Właśnie zdobył medal w Egipcie
Zaloguj się
 • Gość: j-s.

  Oceniono 6 razy 6

  Gratulacje!

 • Gość: kaz

  Oceniono 3 razy 3

  Przegrał ze sikiem ale żal xD a tak na serio gratuluję:)

 • rozyk

  Oceniono 2 razy 2

  Przyłączam się do gratulacji!!

 • Gość: muszynianka

  Oceniono 1 raz 1

  Gratulacje!!! : D

 • Gość: towarzysz

  0

  Gratulację, chłopcze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX