Cały naród kolumbijski wspiera rywala Poznania

Kolumbijski miasto Medellin jest konkurentem Poznania w walce o Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Kolumbijczycy mają jednak poparcie najwyższych władz swego kraju, a także - jak zapewniają - wszystkich mieszkańców kraju
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Poznań stara się o organizację Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku. Poprzednio ubiegał się o ich edycję także w 2010 i 2014 roku, ale przegrał kolejno z Singapurem i Nankinem. Teraz jego konkurentami są: Glasgow, Rotterdam, Guadalajara, Buenos Aires i Medellin.

Miasto w Kolumbii do sprawy podchodzi bardzo pewnie. Medellin uważa, że z pewnością otrzyma organizację trzeciej edycji igrzysk. - Nie sądzę, aby w tym gronie znalazł się lepszy kandydat niż my - stwierdził odważnie burmistrz drugiego co do wielkości miasta Kolumbii, Alonso Salazar Jaramillo. - Z całym szacunkiem dla poprzedników, ale uważam, że jesteśmy lepsi nawet od dotychczasowych organizatorów, Singapuru i Nankinu.

Medellin ma już doświadczenie w organizacji dużych imprez sportowych - dwa lata temu odbyły się tutaj Juegos Suramericanos, czyli Igrzyska Południowoamerykańskie, których klasyfikację medalową po raz pierwszy w dziejach i nieoczekiwanie wygrała Kolumbia, wyprzedzając gigantów - Brazylię i Argentynę. Igrzyska z udziałem 15 krajów objęły 37 dyscyplin sportu, w tym pływanie, które odbyło się na Complejo Acuatico. Na poniższym filmie można obejrzeć ten kolumbijski akwapark. Czy jest lepszy od poznańskiego?Tutaj natomiast można obejrzeć film promujący Medellin jako organizatora Igrzysk Południowoamerykańskich w 2010 roku:Interesujące będzie chyba także obejrzenie ceremonii otwarcia tych igrzysk. Popatrzcie, jak zrobili to Kolumbijczycy? Trzeba przyznać, że pokaz fajerwerków robi wrażenie...- Jesteśmy gotowi i w stu procentach realizujemy założenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który chce, aby przy okazji MIO (Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich) nie budować zbyt wielu nowych obiektów, ale wykorzystywać istniejące - mówi burmistrz Alonso Salazar Jaramillo.

A Medellin ma jeszcze jeden atut - to wsparcie najwyższych władz w kraju. - Za igrzyskami w Medellin stoi cały naród kolumbijski. Miasto otrzyma wszelkie gwarancje - mówi wiceprezydent Kolumbii Angelino Garzon.

Staranie się o organizację Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich to pomysł, który narodził się w naszej redakcji. Zaproponowaliśmy go Poznaniowi zaraz po powołaniu tej imprezy do życia przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a miasto ideę przyjęłoZaproponowaliśmy go Poznaniowi zaraz po powołaniu tej imprezy do życia przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a miasto ideę przyjęło .

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w 2018 roku zorganizuje: