Sport.pl

Poznaniak po debiucie w roli selekcjonera

- Mimo dwóch porażek mogę być zadowolony z postawy zawodników - mówi Klaudiusz Hirsch. Poznaniak, trener Akademii FC Pniewy, który właśnie zadebiutował w roli selekcjonera reprezentacji Polski U-19 w futsalu.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Prowadzony przez niego zespół dwa razy zmierzył się w Siemiatyczach z reprezentacją U-19 Ukrainy. W pierwszym meczu goście wygrali 1:0. - Ukraina ma świetnych futsalistów i było widać zgranie naszych rywali. Tymczasem my dopiero poznajemy się, a do pierwszego meczu przystąpiliśmy po zaledwie trzech treningach. Walczyliśmy jednak jak równy z równym, w samej końcówce praktycznie bombardowaliśmy bramkę Ukraińców - mówił Klaudiusz Hirsch na stronie futsal-info.pl.

Drugi mecz był równie zacięty. Tym razem Ukraina wygrała 3:2. - Mimo dwóch porażek mogę być zadowolony z postawy zawodników. Ukraina to bardzo mocna drużyna, dysponująca świetnymi futsalistami. Dopiero rozpoczynam pracę z tym zespołem. Stoczyliśmy z rywalem wyrównane pojedynki. We wtorkowym spotkaniu odrobiliśmy dwubramkową stratę, ale nie udało się zdobyć zwycięskiego gola - skomentował trener na oficjalnej stronie Akademii FC Pniewy.

Jego klubowy zespół rozpocznie w ten weekend walkę w fazie play-off ekstraklasy futsalu. O awans do drugiej rundy Akademia FC Pniewy będzie rywalizowała z Gwiazdą Ruda Śląska. Pniewianie bronią mistrzostwa Polski, ale sezon zasadniczy zakończyli na trzecim miejscu, ze sporą stratą do Wisły Krakbet Kraków.

Więcej o: