Trener bokserów: Ma 34 lata i jest za stary? Nie rozumiem!

Pięciu poznańskich bokserów jedzie na Memoriał Feliksa Stamma w Ostrołęce. To znaczy, że ta piątka ma szansę na walke o olimpijski awans na igrzyska w Londynie.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Dawid Michelus, Damian Wrzesiński, Sylwester Stempniewski, Patryk Szymański i Włodzimierz Letr to bokserzy PKB Poznań wytypowani do udziału w kwietniowym Memoriale Feliksa Stamma w Ostrołęce. A zawody te są jednocześnie przepustką do kwalifikacji olimpijskich w Turcji.

W polskiej kadrze na memoriał brakuje doświadczonego poznańskiego boksera wagi ciężkiej Marcina Rekowskiego. - Nie rozumiem tej decyzji trenera Wiesława Rudkowskiego - mówi Zdzisław Nowak, prezes PKB i szef wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego. - Rekowski to znakomity pięściarz, który regularnie wygrywa na polskim ringu. Od czterech lat tu nie przegrał, raptem raz zremisował. Ma jednak już 34 lata i zadecydowano, że czas na młodszych. Uważam, że to dla niego niesprawiedliwie, bo mógł jeszcze powalczyć o Londyn i dopiero przed kolejnymi igrzyskami w Rio de Janeiro oddać pole młodszym zawodnikom. Decyzja jednak zapadła i trzeba ją uszanować - dodał/

Czy Wielkopolska zdobędzie w Londynie medal olimpijski?