Kandydatka na igrzyska nie wystartuje na nich. Powodem ciąża

- Nie ma mowy o tym, żeby Ewelina Pękalska wystartowała na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Nie będzie się nawet o nie ubiegała. Jest bowiem w ciąży - mówi trener PKB Poznań Zdzisław Nowak
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Boks kobiet zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Wśród kandydatek do medali są także Polki. - Nie zdziwię się, jeśli to kobiety zdobędą szybciej medal olimpijski niż mężczyźni - mówi trener PKB Poznań Zdzisław Nowak. W barwach jego klubu trenuje tylko jedna zawodniczka, Ewelina Pękalska. - Jakoś nie mam serca do boksu kobiet, nie specjalizuję się w nim - mówi Nowak.

Ewelina Pękalska to zawodniczka doświadczona i bardzo dobra. Była rozpatrywana jako poważna kandydatka do olimpijskiego startu. Już nie jest. - Ewelina jest od niedawna w ciąży. To spowodowało, że wycofaliśmy ją zarówno w rozpoczętych właśnie Mistrzostw Polski w Grudziądzu, jak i starań o igrzyska w Londynie. To nieaktualne - mówi Zdzisław Nowak.

- Na dziś najlepsza polską bokserką jest Karolina Michalczuk z Lublina. Ta dziewczyna ma realne szanse nie tylko na medal, ale nawet na olimpijskie złoto - dodaje. - Ewelina nie miała specjalnych szans, by z nią konkurować. Życie i miłość same rozwiązały tę rywalizację.

Czy Wielkopolska zdobędzie w Londynie medal olimpijski?