Kto powalczy o Londyn 2012 w zapasach? Połowa to poznaniacy

Aż sześciu z dwunastu zapaśników wytypowanych przez Polski Związek Zapaśniczy do startu w eliminacjach olimpijskich w Sofii to poznaniacy. Do tego dochodzi jeszcze medalistka olimpijska Agnieszka Wieszczek-Kordus
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Zapaśniczka Grunwaldu Poznań jest jednocześnie nasza największą nadzieją na igrzyska w Londynie - to ona wywalczyła medal olimpijskie w Pekinie. Agnieszka Wieszczek-Kordus nie startowała w niedawnych Mistrzostwach Europy w Belgradzie z powodów zdrowotnych Agnieszka Wieszczek-Kordus nie startowała w niedawnych Mistrzostwach Europy w Belgradzie z powodów zdrowotnych (dochodzi do zdrowia po operacji nogi), ale w rozpoczynających się 18 kwietnia w bułgarskiej Sofii eliminacjach igrzysk olimpijskich już ją zobaczymy na macie.

To jedna z czterech kobiet wystawianych przez Polskę do tych eliminacji. Pozostałe to: Iwona Matkowska (Agros Żary), Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) i Monika Michalik (Orlęta Trzciel).

Liczne jest grono poznańskich zapaśników wytypowanych do startu w Sofii. Z grona 12 zawodników połowa to poznaniacy. To nie tylko wolniacy Grunwaldu Poznań: Adam Blok, Adam Sobieraj, Maciej Balawender i Tomasz Rogisz. Do Bułgarii jadą także klasycy Sobieskiego Poznań: Jakub Tim i Marcin Olejniczak.

W tym gronie widoczny jest brak Radosława Barana z Grunwaldu, który w Belgradzie był najbliżej medalu Mistrzostw Europy. Baran przewidziany jest do startu w kolejnych eliminacjach olimpijskich, które w kwietniu i maju odbędą się w Taiyuan w Chinach i Helsinkach w Finlandii.

Każdy kraj może zdobyć maksymalnie osiemnaście kwalifikacji do trzech turniejów zapaśniczych igrzysk olimpijskich w Londynie, mężczyzn w stylu wolnym i klasycznym oraz kobiet. Polska jak na razie ma tylko dwie.

Wywalczyli je w ubiegłorocznych mistrzostwach świata Damian Janikowski (Śląsk Wrocław), który zdobył srebrny medal w wadze 84 kg oraz jego kolega klubowy Łukasz Banak - piąty w 120 kg. Bez kwalifikacji są Polacy w stylu wolnym kobiet i mężczyzn.

Czy Wielkopolska zdobędzie w Londynie medal olimpijski?