Straty PKB Poznań: tylko jeden bokser

Przemysław Ziemnicki, najniżej notowany z pięściarzy PKB Poznań, to jedyny poznański zawodnik, który nie przebrnął pierwszej rundy walk
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Zawodnik PKB Poznań przegrał 1:4 z bokserem warszawskiej Legii Pawłem Michalikiem i jako jedyny przedstawiciel zespołu Michała i Zdzisława Nowaków odpadł z Mistrzostw Polski, które odbywają się w poznańskiej hali Arena.

Impreza ruszyła dzisiaj rano i miała składać się z dwóch sesji - rannej i popołudniowej. Tę drugą jednak odwołano, gdyż z mistrzostw wycofało się aż 30 pięściarzy. Do rywalizacji przystąpiło ostatecznie 114 pięściarzy.

-Trudno ocenić, dlaczego aż tylu zawodników się wycofało, często powodem są sprawy finansowe. Ci, którzy nie dojechali do Poznania, to nie są jednak liczący się bokserzy - powiedział wiceprezes PZB i organizator imprezy Zdzisław Nowak.

Rywalizacja na dwóch ringach skończyła się zatem wcześniej. Na drugim z ringów nie powiodło się tylko Ziemnickiemu. Swoje walki wygrali natomiast: Kamil Gardzielik

Kamil Gardzielik - jeden z lepszych zawodników PKB Poznań - wypunktował Adama Kośmidera z Tygrysa Elbląg. W tej samej kategorii do 75 kg Michał Ludwiczak z PKB zwyciężył Kasjusza Życińskiego z SACO Gdańsk.

W kategorii superciężkiej powyżej 91 kg Marcin Śnitko z PKB Poznań wypunktował Michała Jabłońskiego z Wisłoka Rzeszów.

Impreza potrwa do czwartku. Bilety kosztują 2 zł.

Czy wybierzesz się na te mistrzostwa do Areny?