Bokserskie asy z Poznania biją rywali

Zwycięstwa pięściarzy PKB Poznań na początek Mistrzostw Polski w poznańskiej Arenie
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Michał Chudecki, największa gwiazda PKB Poznań, przed czasem wygrał swą pierwszą walkę rozgrywanych od dzisiejszego ranka w hali Arena w Poznaniu bokserskich Mistrzostw Polski. W kategorii lekkiej do 60 kg posłał na deski Michała Leśniaka z Wałbrzycha.

Walczący także w tej kategorii Damian Wrzesiński z PKB Poznań w ogóle nie musiał krzyżować rękawic, gdyż jego rywal Adam Kalita z Bukowiny Wałcz oddał bój walkowerem.

Awans w kategorii lekkiej zdobyli także: Paweł Trypuć (Hetman Białystok) po 4:1 z Tomaszem Ocickim z Legii Warszawa; Maciej Mierzyński (Cristal Białystok) po 5:0 z Bolesławem Guzkiem (Morsy Dębica) oraz Miłosz Bochenek (Kaczor Team Wałbrzych) po 4:1 z Tomaszem Gryckiewiczem z Olsztyna/

Wysoko na punkty rozprawił się ze swoim rywalem także wschodzący talent poznańskiego boksu, Patryk Szymański w kategorii 69 kg. Pokonał Mariusza Kaczmarczyka z MOS Tychy.

Z kolei Roman Szymański z PKB Poznań (nie jest krewnym Patryka, to zbieżność nazwisk) wygrał na punkty z Patrykiem Hoffmannem ze Spartan Toruń. Trzeci bokser PKB w tej kategorii, Tomasz Mazur wypunktował za to Pawła Kozielskiego z Legii Warszawa.

Awans w kategorii 60 kg zdobyli również: Tomasz Kot (RUSHH Kielce) po 5:0 z Damianem Kiwiorem (Tiger Tarnów); Kamil Bujnarowski (Champion Nowy Dwór) po 5:0 z Bartoszem Szczotką (Victoria Ostrołęka); Karol Ozimkowski (Róża Karlino) po wygranej przed czasem w trzeciej rundzie z Piotrem Bisiem (Tiger Tarnów).

W kategorii 81 kg Igor Jakubowski z PKB Poznań awansował po wygranej na punkty z Mateuszem Gątnickim z Lublina. Awans zdobył także Przemysław Bartkowiak z Boksu Poznań po wygranej 5:0 z Przemysławem Szmigielem z Olsztyna. Awansowali także: Paweł Stępień (Olimp Szczecin) po wygranej z Kamilem Cywińskim z Gwardii Warszawa; Mateusz Tryc (Fenix Warszawa) po wygranej z Piotrem Pacyną z Energetyka Lubin oraz Piotr Sienkiewicz (Gwardia Warszawa) po niejednogłośnej wygranej na punkty z dawidem Słąwińskim (Cristal Białystok).

Wreszcie w kategorii 91 kg znakomity polski pięściarz Damian Deik z Czarnych Słupsk awansował po ciężko jednak wywalczonym zwycięstwie nad Bartłomiejem Krasuskim (Olimp Lublin).

Kolejna seria walk w Arenie - od godz. 16