Minister Mucha dostała zaproszenie na trzecią ligę hokeja!

Organizatorzy turnieju finałowego regionalnej ligi hokeja na lodzie w Wielkopolsce wysłali zaproszenie do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Chcą, by minister Joanna Mucha przyjechała w marcu do Poznania.
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

II liga hokejowa (w rzeczywistości to trzeci poziom rozgrywek), która wystartowała w Wielkopolsce w październiku 2011 roku, zyskała krajową sławę w minionym tygodniu. W programie Kontrwywiad na antenie RMF Konrad Piasecki spytał prowokacyjnie minister Joannę Muchę: - Czy jest pani w stanie dotrzeć do problemów trzecioligowego hokeja?

- Proszę mi wierzyć, że te problemy są już opracowywane w resorcie, chociaż one są gdzieś tam na 35. miejscu, albo 98. - odpowiedziała pewnym głosem pani minister.

- Za trzecioligowy hokej niech się pani nie bierze, bo tej ligi nie ma - dodał dziennikarz.

Nazajutrz zareagowało Ministerstwo Sportu i Turystki. W specjalnym piśmie poinformowało, że "w sezonie 2011/2012 - po 31 latach - wznowiono rozgrywki II ligi hokeja na lodzie, które de facto są trzecim szczeblem rywalizacji ligowej w naszym kraju (Polska Liga Hokejowa - I liga - II liga). W rozgrywkach II ligi hokejowej, powstałej na bazie Wielkopolskiej Ligi Hokejowej, a organizowanej przez Polski Związek Hokeja na Lodzie, grają Dzikie Krokodyle Poznań, HC Poznań, KH Wilki Śrem, Mamuty Poznań, PTH Poznań, TMH Żółwie Piła, WTH Wrocław oraz WTH Września".

Amatorskie rozgrywki właśnie dobiegają końca. Do rozegrania zostało już tylko kilka z 53 spotkań w sezonie zasadniczym. Po nim zaplanowany jest turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych ekip. Odbędzie się w weekend od 9 do 11 marca na lodowisku Chwiałka w Poznaniu. To właśnie na ten turniej zapraszają minister Muchę organizatorzy ligi. Wysłali zaproszenie kilka dni temu i czekają na odpowiedź, albo jeszcze lepiej na przyjazd minister do Poznania.

Prezes Warty broni minister Muchy. ''A co zrobili jej poprzednicy?''

Minister Joanna Mucha powinna przyjąć zaproszenie i przyjechać na trzecią ligę hokeja do Poznania?