Druga porażka Polek w Indiach. Tym razem z Włoszkami

Przegrana 1:4 bardzo ogranicza szanse młodego polskiego zespołu na awans do olimpijskiego turnieju w hokeju na trawie Londyn 2012
POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS, TEJ!

Turniej kwalifikacyjny rozgrywany jest w Delhi w Indiach. Polki - najmłodszy uczestnik imprezy - nie był uznawany za kandydata do awansu, ale po cichu mówiło się o możliwej wielkiej niespodziance. W pierwszym, sobotnim meczu Polki uległy głównemu faworytowi - Republice Południowej Afryki - zaledwie 1:2 po ciężkiej walce. Apetyty zatem wzrosły.

W niedzielę rano polskiego czasu przyszła jednak porażka 1:4 z zespołem Włoch.

Przez długi czas i całą pierwszą połowę Polki toczyły z Włoszkami wyrównany bój. Przełomowym momentem okazał się początek drugiej połowy, kiedy to podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego popełniły kilka błędów w defensywie, a rywalki w ciągu siedmiu minut trzy razy pokonały Martę Kucharską.

Polska - Włochy 1:4 (0:0)

Bramki: dla Polski - Anna Grzanka (49); dla Włoch - Alessia Padalino trzy (43, 48, 65), Giuliana Ruggieri (41).

Polska: Marta Kucharska - Małgorzata Sztybrych, Paulina Okaj, Amelia Katerla, Magdalena Szczurek, Joanna Hawrot, Magdalena Zagajska, Katarzyna Krasińska, Marlena Rybacha, Aleksandra Bugała, Natalia Wiśniewska; na zmiany: Joanna Wittke, Paula Sławińska, Anna Grzanka, Martyna Gabara, Kinga Staniszewska.

Wyniki turnieju kobiet: Polska - RPA 1:2, Włochy - Kanada 2:2, Indie - Ukraina 1:1, Polska - Włochy 1:4, RPA - Ukraina 2:0