Sport.pl

Rywal Warty ma Kubota

- Mamie życzę wytrwałości, siostrze ukończenia studiów, a tacie utrzymania Kolejarza Stróże w pierwszej lidze - mówił tenisista Łukasz Kubot po sensacyjnym pokonaniu Nicolasa Almagro na turnieju French Open. Ostatnie z życzeń najlepszego polskiego tenisisty raczej się spełni.
Kolejarz Stróże jest absolutnym beniaminkiem na zapleczu ekstraklasy, awans na ten szczebel rozgrywek był epokowym wydarzeniem w historii klubu spod Nowego Sącza. - To największy sukces w dziejach wsi, dla klubu to jak zdobycie mistrzostwa kraju - cieszył się wiceprezes Kolejarza i jednocześnie senator PiS Stanisław Kogut po wywalczeniu awansu w czerwcu ubiegłego roku. Punkt na wagę wejścia do pierwszej ligi stróżanie zdobyli w meczu ze Startem Otwock (2:2), a jednego z goli zdobył Krzysztof Piosik, gracz Warty Poznań w latach 2004-2007. Również związany ze stolicą Wielkopolski trener Jarosław Araszkiewicz po zdobyciu promocji odszedł z klubu.

Teraz Kolejarz walczy o utrzymanie się w pierwszej lidze. Tego właśnie życzył swojemu ojcu, trenerowi Januszowi Kubotowi, syn Łukasz, najlepszy polski tenisista.

W 22. kolejkach gier, najpierw pod wodzą Jerzego Kowalika, a następnie Marka Motyki, Kolejarz osiągnął tylko 20 punktów, niżej w tabeli był tylko Dolcan Ząbki. Wtedy trenerem został Janusz Kubot. W 10 meczach za jego kadencji zespół zdobył 15 punktów i wygrzebał się ze strefy spadkowej na 13. miejsce.

Najlepszym strzelcem Kolejarza jest Bartłomiej Socha, znany z gry w ekstraklasie dla Odry Wodzisław. Ten sam zespół reprezentował skuteczny obrońca Witold Cichy, strzelec jedynego gola w jesiennym spotkaniu z Wartą Poznań.

O sile ofensywnej stróżan stanowi jeszcze Piotr Madejski (były gracz Górnika Zabrze). Kolejarz ma w swojej kadrze dwóch pomocników z Afryki. Senegalczyk Cheikh Niane jesienią strzelił gola "Zielonym" jeszcze jako piłkarz Sandecji Nowy Sącz. W Stróżach jest piłkarzem pierwszej jedenastki. Dużo rzadziej występuje Nigeryjczyk Longinus Uwakwe, który oprócz Sandecji zwiedził też Stalową Wolę i Koluszki.

Mecz Warta Poznań - Kolejarz Stróże w sobotę o godz. 17. Zaproszenia można odebrać w siedzibie klubu, przy Drodze Dębińskiej, w salonie Red Box przy ul. Promienistej, sklepie Futbolplanet.pl przy ul. Głogowskiej oraz w salonach Kolportera i Komputronika. Wśród pełnoletnich kibiców, którzy przyjdą na mecz, zostanie wylosowana wycieczka do Hiszpanii.