W KSZO gra Kolarov, ale nie ten

Tomasz Bzdęga, który bronił barw Warty Poznań w trzeciej lidze, tydzień temu zapewnił KSZO Ostrowiec sensacyjne zwycięstwo nad Piastem Gliwice. W drużynie sobotniego rywala ?Zielonych? gra też Serb Nikola Kolarov, którego brat występuje w Manchesterze City.
Po 21 kolejkach pierwszej ligi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zajmuje trzecie miejsce od końca. Do lokaty poza strefą spadkową, najbliższy przeciwnik piłkarzy Warty, traci tylko dwa punkty. A to dzięki całkiem udanemu startowi rundy wiosennej.

Co prawda najpierw KSZO przegrał w Świnoujściu z Flotą (1:2), ale w trzech kolejnych spotkaniach nie dał się pokonać. Z Pogonią Szczecin było 0:0, w Ząbkach drużyna Czesława Jakołcewicza wygrała 2:1, a tydzień temu pokonała trzeciego w tabeli Piasta Gliwice. W ostatnim z tych spotkań KSZO już od 40. min bronił się w dziesiątkę. Zwycięstwo ekipie z Ostrowca dała kontra w ostatniej minucie i ładny strzał Tomasza Bzdęgi.

Bzdęga do Warty Poznań przeszedł wiosną 2003 r. i grał w niej przez 2,5 roku. W stolicy Wielkopolski, dla Lecha i Warty, grał też trener KSZO Czesław Jakołcewicz, a w kadrze "Kolejorza" byli też Damian Nawrocik, Pape Samba Ba, Rafał Lasocki i Arkadiusz Czarnecki.

W meczu z Piastem w pierwszej jedenastce KSZO zadebiutował 28-letni Serb Nikola Kolarov. Jego brat, młodszy o dwa lata Aleksandar, to etatowy reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw świata w RPA, obecnie gracz Manchesteru City, a przedtem Lazio Rzym. Nikola może tylko pozazdrościć sławy swemu bratu. W ojczyźnie grał dla klubów z Belgradu, a ostatnio występował w ekstraklasie Bośni i Hercegowiny, w FK Borac Banja Luka i FK Olimpik Sarajewo.