Warta zacznie w Niecieczy

Zaplanowany na najbliższą niedzielę mecz Warty Poznań w Niecieczy odbędzie się zgodnie z terminarzem. Pierwszy pojedynek ?Zielonych? w rundzie rewanżowej może być rozegrany w bardzo trudnych warunkach.
Trener miejscowego Bruk-Betu, Mirosław Hajdo, mówi obrazowo: - Gdy idę po asfaltowej drodze i po głównej płycie boiska, to nie czuję różnicy.

Klub z podtarnowskiej wsi ma jedno z najgorszych boisk w całej pierwszej lidze. Co prawda płyta została w poniedziałek odśnieżona, ale jest zmrożona i twarda. Na dodatek prognozy pogody dla tamtejszych okolic są mało optymistyczne: dziś i jutro może padać śnieg, a w nocy temperatura ma spaść do minus 7 st. C. Dopiero w piątek ma się ocieplić.

Ponieważ podobna sytuacja jest w całym kraju, a podgrzewane murawy są w pierwszej lidze rzadkością, PZPN jeszcze do wczoraj rozważał przeniesienie pierwszej wiosennej kolejki na inny termin. Ostatecznie odwołano tylko pojedynek MKS Kluczbork z Ruchem Radzionków. - Na dzisiaj decyzja jest taka, że jedziemy do Niecieczy - mówi dyrektor techniczny sekcji piłkarskiej Warty Zbigniew Śmiglak. - PZPN pytał gospodarzy pierwszych meczów wiosennych o stan ich boisk. Nieciecza odpowiedziała, że mają przygotowane boisko i że biorą na siebie odpowiedzialność finansową, jeśli mecz nie mógłby dojść do skutku. Będą musieli nam wtedy zwrócić koszty podróży i noclegu - wyjaśnia.

Jeszcze niedawno te koszty byłyby mniejsze, bo piłkarze Warty na wiele wyjazdowych spotkań udawali się swoimi prywatnymi samochodami. Teraz wszystko ma być zgodnie ze standardami w lidze - podróż autokarem w przeddzień meczu i nocleg w hotelu.

Trener Warty Bogusław Baniak nie ukrywał niedawno, że przełożenie pierwszej kolejki byłoby mu na rękę. Jego piłkarze, którzy jeszcze tydzień temu trenowali w Turcji, mieliby więcej czasu na dojście do lepszej formy fizycznej. - Wolałbym rozpocząć rundę tydzień później w Wodzisławiu - mówi Baniak.

Wiadomo już, że pierwszy mecz ligowy w tym roku w Poznaniu Warta zagra w piątek, 18 marca, na Stadionie Miejskim przeciwko GKS Katowice.