II liga. Warta Poznań znów przegrała na własnym stadionie. Zieloni tracą najwięcej bramek w lidze

Warta Poznań przegrała trzeci mecz w tym sezonie na własnym stadionie. Tym razem Zieloni ulegli Siarce Tarnobrzeg 1:3. Warciarze kolejny raz rozczarowali grając przed własną publiczności.
Już przed meczem mogliśmy przewidywać, że w meczu Warty Poznań z Siarką Tarnobrzeg obejrzymy wiele goli. Do dwunastej kolejki II ligi Warta Poznań straciła najwięcej bramek spośród wszystkich drużyn. Z kolei więcej goli od Siarki strzeliły tylko dwa zespoły - lider i wicelider.

Pierwszy kwadrans sobotniego spotkania należał do Warty, jednak gospodarze nie wykorzystali tej chwilowej przewagi. Później na boisku dominowała już tylko Siarka. Właśnie w 15. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marcin Stefanik, który ładnie przymierzył z około osiemnastu metrów. Tomasz Laskowski próbował interweniować, lecz Stefanik uderzył tuż przy słupku i bramkarz Warty nie zdążył zatrzymać uderzenia.

Jeszcze przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie. Michał Żebrakowski podał do wbiegającego na pole karne Huberta Tomalskiego, a ten sprytnym strzałem obok golkipera zdobył drugą bramkę.

W pierwszej połowie oba zespoły straciły po jednym zawodniku - Filip Brzostowski i Konrad Stępień musieli opuścić boisko z kontuzjami. Wygląda na to, że to poważne urazy, które na dłużej wyłączą obu zawodników z gry.

Trener Tomasz Bekas w przerwie dokonał dwóch zmian, ale Siarka tuż po wznowieniu gry strzeliła trzeciego gola. Tomasz Dejewski wybił piłkę pod nogi Grzegorza Płatka. Pomocnik Siarki przyjął piłkę na klatkę piersiową, a później pięknym strzałem z powietrza nie dał szans Laskowskiemu na skuteczną interwencję. Goście mieli okazje na kolejne gole przy biernej grze warciarzy. Ci nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce, w ich poczynaniach było dużo chaosu, a okazji strzeleckich było z ich strony niewiele.

Jednak na kwadrans przed końcem spotkania Jan Paczyński strzałem z bliska zdobył bramkę honorową. Ta jednak na niewiele się zdała, bo to wciąż Siarka była stroną przeważającą. Jednak mimo kolejnych strzałów gości wynik nie uległ już zmian i Warta przegrała trzeci mecz na swoim stadionie.

Warta Poznań - Siarka Tarnobrzeg 1:3 (0:2)

Bramki:
Jan Paczyński (75.) - Marcin Stefanik (15.), Hubert Tomalski (43.), Grzegorz Płatek (47.)

Warta: Tomasz Laskowski - Artur Marciniak, Bartosz Kieliba Ż, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz - Adrian Laskowski, Filip Brzostowski (27. Michał Cywiński)- Krzysztof Biegański (46. Michał Ciarkowski Ż), Łukasz Białożyt (46. Jakub Kiełb), Dominik Chromiński Ż (65. Jan Paczyński Ż) - Łukasz Spławski.

Siarka: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Michał Dawidowicz, Marcin Stefanik, Konrad Stępień (31. Grzegorz Płatek), Daniel Koczon (71. Jakub Głaz), Mateusz Czyżycki (60. Kamil Lewandowski), Hubert Tomalski (65. Patryk Szewc), Michał Żebrakowski.