Stracił pracę po porażce z Wartą Poznań

Dietmar Brehmer nie jest już trenerem piłkarzy ROW 1964 Rybnik. Stracił posadę po przegranym 1:2 meczu z Wartą Poznań w jedenastej kolejce II ligi.
Poznaniacy w Rybniku odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie, a drugie w meczu wyjazdowym. Mają dwanaście punktów i wydostali się ze strefy spadkowej, w której z kolei znalazła się ekipa ROW - ma dwa punkty mniej od "Zielonych" i zajmuje dwunaste miejsce, trzy lokaty niżej od Warty Poznań. Gospodarze piątkowego spotkania jako jedyny zespół w całej lidze nie wygrali jeszcze w tym sezonie meczu przed własną publicznością - mają na nim przykry bilans: jeden remis i trzy przegrane.

Dla władz rybnickiego klubu strata punktów z Wartą Poznań przelała czarę goryczy. "Zarząd po dzisiejszym meczu postanowił za porozumieniem stron, rozwiązać kontrakt z trenerem Dietmarem Brehmerem. Zarząd oraz cała społeczność klubu dziękuje za współpracę oraz wysiłek włożony w jak najlepsze przygotowanie drużyny do rozgrywek" - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej krótko po porażce.

Dietmar Brehmer pracował w Rybniku od czerwca 2015 roku, w poprzednim sezonie utrzymał ROW w II lidze. Tomasz Bekas jest trenerem Warty Poznań już ponad dwa lata, bo od lipca 2014 roku. "Zieloni" są beniaminkiem na trzecim poziomie rozgrywek.