ROW Rybnik - Warta Poznań 1:2. Drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo Warty. Opuszcza strefę spadkową!

Piłkarze Warty Poznań pokonali na wyjeździe 2:1 ROW Rybnik i wyprzedzili go w tabeli II ligi
Dwa tygodnie temu drużyna Tomasza Bekasa wygrał w Wejherowie z Gryfem i było to pierwsze w sezonie zwycięstwo beniaminka na obcym stadionie. Teraz Zieloni znów przywożą trzy punkty z wyjazdu, co pozwoliło im opuścić strefę spadkową, w której byli od trzeciej kolejki.

Warta Poznań pojechała do Rybnika wzmocniona kilkoma zawodnikami, którzy nie mogli ostatnio grać z powodu kontuzji. Od razu do składu wskoczyli obrońcy Bartosz Kieliba i Jakub Kiełb oraz środkowy pomocnik Adrian Laskowski, jeden z kluczowych zawodników w zespole.

Sukces rodził się w bólach, bo poznaniacy pojechali na Śląsk w dniu meczu. Po drodze utknęli w korkach na dwie godziny i spóźnili się na mecz. Przystąpili do niego niemal z marszu, po skróconej rozgrzewce. I tak mecz rozpoczął się dwadzieścia minut później, niż powinien. Do przerwy goście prowadzili po golu Łukasza Białożyta z 31. minuty.

Po zmianie stron piłkarze ROW bardzo mocno nacisnęli na Wartę i szybko wyrównali. W 49. minucie, w zamieszaniu pod bramką samobójczego gola strzelił jeden z poznaniaków. Potem wydawało się, że ciężko będzie "Zielonym" utrzymać remis, bo gospodarze walczyli o trzy punkty.

Zespół Tomasza Bekasa przetrwał trudne chwile i w 71. minucie Tomasz Dejewski strzałem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i zdobył zwycięską bramkę.