Warta Poznań - Legionovia Legionowo 0:2. Koncert Wodeckiego i fatalna gra "Zielonych"

Warta Poznań w fatalnym stylu przegrała 0:2 z Legionovią Legionowo. Poznaniacy nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji do strzelenia gola, popełniali mnóstwo prostych błędów i ponieśli zasłużoną porażkę. Katem Zielonych okazał się Marcin Wodecki
Mecz Warty Poznań z Legionovią Legionowo był starciem w dole tabeli - gospodarze zajmowali 15. miejsce z dziewięcioma oczkami, a Legionovia miała ledwie punkt więcej. Ale od pierwszych minut zdecydowanie lepiej wyglądali goście - to oni stwarzali sobie kolejne sytuacje i oni szybko przejęli inicjatywę.

Dobrą grę podopieczni Ryszarda Wieczorka potwierdzili w 40. minucie. Goście wykorzystali rzut rożny, piłka zakotłowała się pod nogami kilku piłkarzy, a najprzytomniej zachował się w tym zamieszaniu Marcin Wodecki. Skrzydłowy gości mocnym strzałem lewą nogą z ostrego kąta pokonał Tomasza Laskowskiego.

Zieloni grali fatalnie. Tomasz Bekas zdecydował się ponownie na ustawienie z trójką obrońców, szóstką pomocników i jednym napastnikiem, ale to właśnie w środku pola tkwił największy problem poznańskiej drużyny. Nie potrafiła ona stworzyć sobie żadnej okazji bramkowej, a swoimi stratami napędzała kolejne ataki gości.

Efekt takiej gry przyszedł w 66. minucie, gdy po raz kolejny bierność obrońców Warty wykorzystał Wodecki. Były piłkarz m.in. Górnika Zabrze zdobył drugą bramkę po strzale ze skraju pola karnego.

Wynik nie uległ już zmianie, choć Legionovia stwarzała sobie kolejne szanse na gole, ale żadnej z nich nie potrafili wykorzystać, a w bramce gospodarzy dobrze spisywał się Tomasz Laskowski.

Warta spadła tym samym na 16. miejsce w II lidze i nie zanosi się na to, by miała się rychło wydostać ze strefy spadkowej. Chyba, że do zdrowia wrócą kontuzjowani zawodnicy - w sobotę trener Bekas nie mógł skorzystać z siedmiu piłkarzy, a do dyspozycji miał zaledwie jednego środkowego obrońcę.

Warta Poznań - Legionovia Legionovo 0:2 (0:1)

Bramki:
0:1 i 0:2 Marcin Wodecki (40. min i 66.)

Warta: Laskowski - Brzostowski, Fiedosewicz (79. Spławski), Dejewski, Siwek - Ciarkowski, Cywiński (69. Goździk), Chromiński, Białożyt (83. Szynka), Biegański - Paczyński (60. Brylewski).

Legionovia: Madejski - Grzelak (81. Goliński), Krotofil, Bajat, Kutarba - Milewski, Koziara, Płonka, Wodecki (68. Ciach), Garyga - Wójcik (74. Kalinowski).