Obrońca z doświadczeniem I-ligowym nowym piłkarzem Warty Poznań. Będzie jeszcze jedno wzmocnienie?

23-letni obrońca Jakub Kiełb podpisał kontrakt z Wartą Poznań. Jest trzecim nowym graczem poznańskiego klubu.
- Jakub Kiełb to bardzo dobry zawodnik jak na drugą ligę. Oczekuję tego, że wniesie więcej spokoju w grze defensywnej naszego zespołu - mówi trener Warty Poznań Tomasz Bekas. - To piłkarz, który może grać także na pozycji pomocnika, co świadczy o jego potencjale ofensywnym - dodaje.

Jakub Kiełb jest wychowankiem Jaroty Jarocin i to w tej drużynie występował w poprzednim sezonie. Wcześniej zdążył jednak zwiedzić kilka klubów: UKS SMS Łódź, ŁKS Łódź, Tur Turek, Termalica Bruk-Bet Nieciecza i Chrobry Głogów. W barwach ŁKS, Termaliki i Chrobrego rozegrał w sumie 25 spotkań na zapleczu ekstraklasy. Nowy gracz "Zielonych" ma 176 cm wzrostu, waży 73 kg.

Warta Poznań po awansie do II ligi sprowadziła pomocnika Michała Cywińskiego z Zawiszy Bydgoszcz i wypożyczyła obrońcę Tomasza Dejewskiego z szerokiej kadry Lecha Poznań.

Przy Drodze Dębińskiej od kilku dni trenuje też jeszcze jeden nowy zawodnik, który sam zgłosił się do klubu. - W przyszłym tygodniu okaże się, czy zostanie z nami - mówi szkoleniowiec Warty.

Poznański zespół w sobotę rozpocznie sezon w II lidze - o godz. 17 podejmie Kotwicę Kołobrzeg.