Kolejny nowy piłkarz w Warcie Poznań. Był szerokiej kadrze Lecha Poznań

Tomasz Dejewski, 21-letni środkowy obrońca jest drugim piłkarzem ściągniętym przez Wartę Poznań przed nowym sezonem II ligi - został wypożyczony na rok z Lecha Poznań.
W sobotę beniaminek II ligi rozpocznie rozgrywki pojedynkiem z Kotwicą Kołobrzeg na swoim stadionie. Dopiero w ostatnich dniach przed startem sezonu Warta Poznań podpisuje kontrakty z nowymi graczami. W poniedziałek zatrudniła Michała Cywińskiego, do niedawna pomocnika Zawiszy Bydgoszcz. Nazajutrz klub poinformował o wypożyczeniu Tomasza Dejewskiego, który przez ostatnie lata występował w rezerwach Lecha Poznań, ale trenował też z pierwszym zespołem Kolejorza, był z nim na zagranicznych zgrupowaniach i występował w meczach sparingowych. W ekstraklasie jednak nie zadebiutował.

- Obserwowaliśmy Tomka Dejewskiego od dłuższego czasu. W wielu meczach pokazywał się z bardzo dobrej strony. To między innymi dzięki jego dyspozycji rezerwy Lecha Poznań zajęły wysokie miejsce w poprzednim sezonie - uważa trener Warty Poznań Tomasz Bekas.

Tomasz Dejewski ma bardzo dobre warunki fizyczne (191 cm wzrostu) i czasami wykorzystuje je pod bramką rywali. W minionym sezonie strzelił trzy gole, w tym jednego w meczu przeciwko Warcie. Po zakończeniu rozgrywek był na testach w klubach I ligi: MKS Kluczbork i Olimpii Grudziądz. Wrócił jednak do Poznania i rozpoczął treningi z "Zielonymi".

Do Warty został wypożyczony na sezon 2016/17.