Warta Poznań wygrała pierwszy sparing przed nowym sezonem. Zieloni testowali zawodników

Piłkarze Warty Poznań wygrali z pierwszoligowym GKS Tychy 2:0 w pierwszym sparingu przed nowym sezonem. Gole dla Zielonych strzelili Bartosz Kieliba i Jan Paczyński.
Beniaminek drugiej ligi przygotowania do nowego sezonu rozpoczął od sprawdzenia formy w starciu z pierwszoligowym GKS Tychy w Grodzisku Wielkopolskim. Podopieczni Tomasza Bekasa zaimponowali skutecznością. Już po kwadransie gry prowadzenie Warciarzom dał Bartosz Kieliba, który wykorzystał podanie Krzysztofa Biegańskiego. Rezultat spotkania na 2:0 w 90. minucie ustalił Jan Paczyński. Rywale nie byli w stanie odpowiedzieć ani jednym trafieniem.

W zespole Warty zagrali zawodnicy testowani, tj. Damian Sierant z zespołu juniorów starszych Lecha Poznań, Adrian Bednarski i Piotr Rogala z Korony Kielce oraz bramkarz Maciej Raniowski z norweskiego Verdal IL.

W kolejnym sparingu, w sobotę o godz. 11 w Szamotułach Warta Poznań zmierzy się z Miedzią Legnica.

Warta Poznań - GKS Tychy 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Kieliba 15 min., 2:0 Jan Paczyński 90.

Warta - I połowa: Mateusz Filipowiak - Adrian Bednarski, Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb, Alain Ngamayama, Łukasz Białożyt, Gracjan Goździk, Krzysztof Biegański, Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski.

Warta - II połowa: Maciej Raniowski - Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Piotr Rogala, Nikodem Fiedosewicz, Damian Sierant, Miłosz Brylewski, Adrian Szynka, Tomasz Koziorowski, Michał Ciarkowski (60' Patryk Pawłowski), Jan Paczyński.