Jest decyzja PZPN w sprawie licencji dla Warty Poznań

Warta Poznań dostała licencję na grę w II lidze. - Po raz pierwszy przyznano nam ją w pierwszej turze. To znak, że wychodzimy na prostą - mówi wiceprezes klubu Maciej Chłodnicki.
Na boisku piłkarze Warty Poznań wywalczyli awans w środę. Najpierw wygrali rywalizację w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi, a następnie w dumeczu barażowym okazali się lepsi od Garbarni Kraków - po porażce 2:3 na wyjeździe zwyciężyli u siebie 1:0.

Występy "Zielonych" na trzecim poziomie rozgrywek były jeszcze uzależnione od decyzji Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Ta zebrała się w piątek i wydała zgodę na grę w II lidze nie tylko Warcie Poznań, ale także Polonii Warszawa, Odrze Opole i Olimpii Elbląg.





Warta Poznań jest jednym z klubów, który licencję otrzymał z nadzorem infrastrukturalnym. "Nadzory Infrastrukturalne Komisja nałożyła na Kluby w związku koniecznością dostosowania przez powyżej wymienione Kluby obiektów do wymogów kryteriów infrastrukturalnych zawartych w Podręczniku Licencyjnym dla Klubów II ligi na sezon 2016/2017" - czytamy w komunikacie.

- Z naszymi finansami wszystko jest w porządku. Musimy tylko wprowadzić kilka poprawek na naszym stadionie. To nic wielkiego - mówi wiceprezes Warty Maciej Chłodnicki. Przypomnijmy, że dwa lata temu poznański klub został zdegradowany z II ligi po tym, jak nie był w stanie spełnić kryteriów finansowych. Teraz Warta starała się licencję już jako spółka akcyjna, a nie stowarzyszenie, jak w poprzednich latach. - Po raz pierwszy przyznano nam ją w pierwszej turze. To znak, że wychodzimy na prostą - podkreśla wiceprezes Chłodnicki.