Warta Poznań - Garbarnia Kraków 1:0. Horror w ostatnich minutach, Warta w II lidze!

Warta Poznań pokonała Garbarnie Kraków 1:0 po golu z rzutu karnego w 89. minucie. Tym samym ?Zieloni? awansowali do II ligi, bo w pierwszym meczu padł wynik 3:2 dla krakowian. Jedyną bramkę w meczu rewanżowym zdobył Łukasz Białożyt.
Warta Poznań do awansu potrzebowała zwycięstwa, bo w sobotę w Krakowie przegrała z Garbarnią 2:3. Trener Tomasz Bekas narzekał wtedy na postawę swoich obrońców i przed rewanżem zdecydował się na dwie zmiany w formacji defensywnej - Tomasz Koziorowski i Nikodem Fiedosewicz zastąpili w wyjściowym składzie Dawida Czerniejewicza i Miłosza Brylewskiego.

Zieloni nie rzucili się do frontalnych ataków, choć musieli odrabiać starty. To jednak oni w pierwszej połowie stwarzali sobie groźniejsze okazje do zdobycia bramki. Najlepszą zmarnował Michał Ciarkowski, gdy uderzał z okolic punktu rzut karnego. Strzelił mocno, ale idealnie w środek bramki i Marcin Cabaj bez problemów wyłapał to uderzenie.

To właśnie Ciarkowski był najaktywniejszym piłkarze Warty w pierwszej połowie. Z drugiej strony Garbarnia szukała swoich szans, a najczęściej w akcji oglądaliśmy duet Mariusza Stokłosy z Łukaszem Nowakiem. Goście jednak z rzadka dochodzili do strzałów, a swoich okazji szukali po dośrodkowaniach na pole karne.

Po przerwie sytuacji strzeleckich z obu stron było znacznie mniej. W dodatku około 55. minuty nad stadionem zaczął padać deszczi i lało aż do końca meczu. Wydawało już się, że utrzyma się bezbramkowy remis, ale wielkie emocje rozpoczęły się w 88. minucie.

Wtedy w polu karnym powalany był Adrian Laskowski, a sędzia asystent zasygnalizował arbitrowi głównemu odgwizdanie rzutu karnego. Ten na gola zamienił Łukasz Białożyt, a przy cieszeniu się z gola otrzymał cios od Mateusza Pawłowicza. Zawodnik Garbarni został ukarany za to czerwoną kartką.

Sędzia doliczył dziewięć minut do regulaminowanego czasu gry, ale spotkanie trwało aż do 115. minuty! W doliczonym czasie Warta wykonywała jeszcze jeden rzut karny za faul bramkarza Marcina Cabaja na Dominiku Chromińskim. Jednak tej "jedenastki" nie wykorzystał Michał Ciarkowski.

Wynik nie uległ już zmianie i Warta awansowała do II ligi.

Warta Poznań - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)

Bramki:
Łukasz Białożyt (88.)

WartaMateusz Filipowiak - Nikodem Fiedosewicz (83. Jan Paczyński), Bartosz Kieliba, Artur Marciniak Ż, Tomasz Koziorowski - Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt - Krzysztof Biegański (72. Dominik Chromiński), Filip Brzostowski (86. Adrian Szynka), Michał Ciarkowski - Łukasz Spławski (90. Alain Ngamayama).

Garbarnia: Marcin Cabaj - Petar Borovicanin, Krzysztof Kalemba (32. Norbert Piszczek Ż), Michał Kitliński Ż, Kamil Moskal, Łukasz Nowak, Tomasz Ogar Ż (68. Marcin Siedlarz), Mateusz Pawłowicz, Łukasz Pietras Ż (86. Dariusz Łukasik), Patryk Serafin, Mariusz Stokłosa.

Czerwona kartka: Mateusz Pawłowicz (Garbarnia)